New York Times: przyszłoroczny iPhone z ekranem edge-to-edge i “wirtualnym” przyciskiem Home

Tomek Czech   15 września 2016

iphone-7-edge-to-edge

Już wiele razy słyszeliśmy o tym, że przyszłoroczny iPhone będzie posiadał ekran edge-to-edge, ale teraz potwierdzenie tych pogłosek nadeszło z bardzo wiarygodnego źródła – The New York Times. Według dziennika, ekran kolejnego modelu iPhone’a wypełni cały przedni panel telefonu, a przycisk Home zostanie wbudowany w wyświetlacz. Informację tę miało potwierdzić dwóch pracowników Apple.

berrolia

Wcześniej o takiej właśnie konstrukcji nowego iPhone’a donosili – również bardzo wiarygodni – John Gruber z Daring Fireball oraz analityk Ming-Chi Kuo.

Wedlug informacji uzyskanych przez Grubera, w ekran przyszłorocznego iPhone’a ma być wbudowany nie tylko przycisk Home z Touch ID, ale również kamera FaceTime, głośnik i inne sensory.

Z kolei Kuo przewiduje, że w 2017 Apple wprowadzi na rynek 5,8-calowego iPhone’a z wyświetlaczem AMOLED, który dzięki nowej konstrukcji będzie mniejszy niż obecny model 5,5-calowy.

Według Kuo, przyszłoroczne iPhone’y będą miały możliwość ładowania bezprzewodowego i będą wyposażone w dodatkowe czytniki biometryczne pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki.

Na początku września DigiTimes informował, że skaner tęczówki dla nowego iPhona ma dostarczać tajwańska firma Xintec, która już otrzymała zamówienie od Apple i rozpocznie masową produkcję na początku 2017 r.

W związku ze spodziewaną radykalną zmianą dizajnu przyszłorocznego iPhone’a wątpliwe jest, że Apple nazwie go “iPhone 7s”. Możliwe, że będzie się nazywał “iPhone 8” (tak właśnie twierdzi analityk Mark Moskowitz), albo że Apple w ogóle zmieni sposób oznaczania nowych modeli i przyszłoroczny model nazwie np. po prostu “iPhone”.

Więcej o iPhonie 2017:

Żródło: The New York Times, za MacRumors

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: