iPhone 7 zdecydowanie szybszy od wszystkich topowych smartfonów z Androidem i tylko nieznacznie wolniejszy od MacBooka Air

Tomek Czech   15 września 2016

chip_cpu_large

iPhone 7 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor A10 Fusion, który według Apple jest “najmocniejszym czipem”, jaki kiedykolwiek pojawił się w jakimkolwiek smartfonie. Wynik testu Geekbench nie tylko to potwierdzają, ale pokazują też, że nowy czip w teście single-core zbliża się do wyniku osiągniętego przez najnowszy model MacBook Air.

Wyniki testu Geekbench opublikował John Gruber z Daring Fireball, który od kilku dni ma już egzemplarz testowy iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus.

W teście single-core (w którym testuje się szybkość pojedynczego rdzenia) iPhone 7 jest zdecydowanie szybszy od wszystkich topowych smartfonów z Androidem. Drugi na liście Galaxy S7 osiągnął prawie dwa razy gorszy wynik.

iphone-7-geekbench

iPhone 7 jest też nieznacznie szybszy od wszystkich konkurentów w teście multi-core. To także świetny wynik biorąc pod uwagę, że procesory w większości najnowszych flagowców z Androidem posiadają aż 8 rdzeni.

Wynik single-core jest o tyle ważny, że większość aplikacji najczęściej wykorzystuje tylko jeden rdzeń (choć teoretycznie może wykorzystywać więcej), więc wynik multi-core, pokazujący szybkość urządzenia przy jednoczesnym użyciu wszystkich rdzeni, nie odzwierciedla dobrze szybkości urządzenia przy typowym, codziennym użytkowaniu.

To m.in. dlatego cztero- lub nawet ośmiordzeniowy Galaxy Note 7 (w zależności od wersji) został w teście szybkości zdeklasowany nawet przez zeszłorocznego iPhone’a 6s z dwurdzeniowym procesorem A9.

Z wynikiem 3450 (single-core) iPhone 7 zbliżył się do najlepszego wyniku (3556) osiągniętego przez najnowszy model MacBooka Air (13-cali, wczesny 2015) z procesorem Intel Core i7 2,20 GHz .

A10 Fusion

Czip A10 Fusion z nową architekturą jest zdecydowanie szybszy od czipów we wcześniejszych iPhone’ach oraz wydajniejszy energetycznie. Posiada sześciordzeniowy procesor graficzny, który jest o 50% szybszy od procesora graficznego w iPhonie 6s.

Przeprojektowany czterordzeniowy procesor A10 Fusion zbudowany jest z dwóch ultraszybkich i dwóch wysoce efektywnych energetycznie rdzeni. Ultraszybkie działają dwa razy bystrzej niż iPhone 6, a wysoce wydajne pracują, zużywając zaledwie 20 procent energii wykorzystywanej przez dwa pozostałe rdzenie. Oznacza to, że dysponujesz najwyższą wydajnością oraz najwyższą energooszczędnością zawsze, gdy ich potrzebujesz.

ip7-procesor1

ip7-procesor2

iPhone 7 pojawi się w sklepach w pierwszej grupie 29 państw już jutro. Polska premiera przewidziana jest na 23 września (nie ma przedsprzedaży; sprawdź polskie ceny).

Zobacz porównanie iPhone’a 7 z iPhonem 6s.

ThinkApple Podcast #2 – Jet Black!: posłuchaj, co myślimy o iPhonie 7 i innych nowościach od Apple.

Thinkapple_logos

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Daring Fireball

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: