iPhone 6s wygrywa test szybkości z Samsungiem Galaxy Note 7 (wideo)

Tomek Czech   22 sierpnia 2016

iphone-6s-galaxy-note-7

Galaxy Note 7, który właśnie pojawił się na rynku, specyfikacją techniczną bije na głowę zeszłorocznego iPhone’a 6s: ma dwa razy więcej RAM i procesor z czterema lub nawet ośmioma rdzeniami (w zależności od wersji), przy którym dwa marne rdzenie w procesorze iPhone’a prezentują się bardzo ubogo. Ale nie od dziś wiemy, że porównywanie urządzeń na papierze nie ma najmniejszego sensu – zdecydowanie lepiej bezpośrednio porównać je w akcji. Tak właśnie zrobił youtuber David Rahimi z kanału PhoneBuff: w teście szybkości działania aplikacji, iPhone 6s okazał się zdecydowanie lepszy od Note 7 (mało tego, wygrał z nim z dużo większą przewagą, niż miał nad innymi smartfonami).

Warto dodać, że w testach wykonywanych przez PhoneBuff, iPhone 6s nie został pokonany jeszcze przez żaden inny topowy smartfon: wygrał już m.in. z Galaxy S7, Note 5, OnePlus 3, LG G5, Nexus 6P i Moto Z.

berrolia

TEST SZYBKOŚĆI: iPhone 6s vs. Samsung Galaxy Note 7

Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, że taki test nie jest do końca miarodajny: iPhone 6s renderuje grafikę na ekranie o rozdzielczości 1080p, podczas gdy Note 7 zmaga się z grafikę w rozdzielczości 1440p.

Po drugie, sam test szybkości uruchamiania i procesowania danych aplikacji nie daje nam pełnego obrazu tego, jak telefony zachowują się w codziennym użytkowaniu.

Warto też dodać, że Note 7 został właśnie uznany najlepszym smartfonem z dużym ekranem przez The Verge, uzyskując lepsza ocenę niż iPhone 6s Plus.

Z dużym prawdopodobieństwem pozycję tę odbije jednak iPhone 7 Plus, którego premiera spodziewana jest już 7 września.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji na temat nowego iPhone’a.

Przeczytaj też:

Źródło: PhoneBuff

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: