Bloomberg: Apple usunie z iPhone’a przycisk Home

Tomek Czech   26 sierpnia 2016

iphone-8-bez-home

Zaczynamy się już przyzwyczajać do tego, że zanim jeszcze Apple zdąży zaprezentować iPhone’a w danym roku, wiele wiemy już o modelu, który zadebiutuje w roku następnym. Nie inaczej jest teraz: iPhone 7 nie kryje już przed nami pewnie wielu tajemnic, dużo wiemy też o modelu przyszłorocznym. Piszący dla Bloomberga Mark Gurman potwierdził właśnie to, o czym mówiło się od dawna – w 2017 r. Apple zamierza usunąć z iPhone’a przycisk Home.

Będzie to spowodowane całkowitą zmianą dizajnu iPhone’a, polegającą w dużej mierze na zastosowaniu ekranu edge-to-edge – na przycisk Home nie będzie już wtedy miejsca.

Touch ID zostanie prawdopodobnie wbudowany w wyświetlacz. Gurman potwierdził też wcześniejsze doniesienia, że będzie to wyświetlacz OLED.

John Gruber z Daring Fireball zdradził w jednym z odcinków swojego podcastu, że z kilku niezależnych źródeł w Cupertino docierają do niego plotki, że cały przedni panel przyszłorocznego iPhone’a będzie zajęty przez wyświetlacz, w który wbudowany będzie nie tylko Touch ID, ale też kamera FaceTime, głośnik i inne sensory.

Według analityka Ming-Chi Kuo, w 2017 r. Apple wróci do szklanej obudowy iPhone’a. Przyszłoroczne iPhone’y będą miały jego zdaniem możliwość ładowania bezprzewodowego i będą wyposażone w dodatkowe czytniki biometryczne pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki oka.

Mark Moskowitz, analityk firmy Barclays twierdzi, że przyszłoroczny iPhone będzie się nazywał “iPhone 8”.

Przeczytaj też: Trzy nowe iPhone’y w 2017; model premium z zakrzywionym ekranem OLED.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: