Apple udostępnia iOS 9.3.5 z ważną aktualizacją bezpieczeństwa

Tomek Czech   25 sierpnia 2016

ios-93-icon

Apple udostępniło dzisiaj iOS 9.3.5 – najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego. Podobnie, jak wersja 9.3.4, dzisiejsza aktualizacja zawiera “ważne uaktualnienie związane z zabezpieczeniami iPhone’a i iPada” i jest zalecana dla wszystkich użytkowników.

berrolia

Według The New York Times, iOS 9.3.5 łata dziurę w zabezpieczeniach wykorzystywaną przez oprogramowanie stworzone przez izraelską firmę NSO Group, która miała stworzyć je w celu szpiegowania dysydentów i dziennikarzy.

Oprogramowanie było w stanie uzyskać dostęp do wiadomości, maili i listy kontaktów w zainfekowanych telefonach. Mogło też pozyskiwać hasła, śledzić rozmowy telefoniczne i rejestrować dźwięk.

iOS 9.3.5 jest dostępny do pobrania bezpośrednio z iPhone’a/iPada (Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia) lub poprzez iTunes.

Przed aktualizacją pamiętajcie o wykonaniu kopii bezpieczeństwa.

Sprawdź też: Wszystkie najważniejsze funkcje iOS 10

Więcej o iOS 9.3:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: