Porównanie szybkości: iPhone 7 vs. iPhone 6s

Tomek Czech   29 września 2016

test-6s-7

Procesor A10 Fusion w iPhonie 7 jest według Apple o 40% szybszy od procesora A9 w iPhonie 6s, ale w codziennym użytkowaniu nie zauważymy aż tak drastycznej różnicy pomiędzy dwoma ostatnimi flagowcami z Cupertino. Wszystko za sprawą nowej architektury czterordzeniowego czipu A10 – składa się on z dwóch superszybkich rdzeni oraz dwóch mniej wydajnych, ale za to bardziej energooszczędnych, które odpowiedzialne są za proste, mniej wymagające zadania.

berrolia

Potwierdza to test przeprowadzony przez PhoneBuff – z większością aplikacji iPhone 6s radzi sobie niemal tak samo szybko, jak jego następca, a różnicę w szybkości widać dopiero wtedy, kiedy telefon ma do wykonania poważniejsze zadanie – w tym wypadku stworzenie wideo poklatkowego w aplikacji Laps It. W całym teście najprawdopodobniej tylko w tym momencie iPhone 7 zmuszony jest odpalić dwa dodatkowe, ultraszybkie rdzenie, dzięki którym radzi sobie z zadaniem znacznie szybciej niż iPhone 6s.

We wcześniejszych testach przeprowadzonych przez PhoneBuf iPhone 6s pokonał wszystkie tegoroczne topowe modele konkurencji, a iPhone 7 okazał się niemal dwa razy szybszy od Samsunga Galaxy Note 7.

Test Geekbench pokazuje, że iPhone 7 jest zdecydowanie szybszy od wszystkich topowych smartfonów z Androidem i tylko nieznacznie wolniejszy od MacBooka Air.

Więcej o iPhonie 7:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Thinkapple_logos

Źródło: PhoneBuff

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: