iPhone 7: bateria mniejsza, ale bardziej pojemna niż w iPhonie 6s

Marek Twejn   18 września 2016

iphone-7-bateria

Okazuje się, że dokładaną pojemność baterii iPhone’a 7 znaliśmy już w połowie lipca, gdy przeciek na ten temat udostępnił niezawodny Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks) – gdy w piątek nowego iPhone’a rozebrał serwis iFixit potwierdziło się, że bateria ma pojemność 1960 mAh, czyli o około 15% większą niż bateria w iPhonie 6s (1715 mAh).

berrolia

Jeśli zaś liczyć w watogodzinach, bateria w iPhonie 7 ma pojemność 7,45 Wh, natomiast w zeszłorocznym modelu – 6,55 Wh.

Według Apple, ma to zapewnić iPhone’owi 7 dłuższy o nawet 2 godziny czas pracy na jednym ładowaniu w porównaniu z iPhonem 6s.

Polski serwis iNaprawy, który także rozebrał na części nowego iPhone’a, zestawił ze sobą baterie iPhone’a 7 oraz 6s i okazało, się, że mimo większej pojemności, bateria w tegorocznym modelu ma mniejszy rozmiar niż ta w zeszłorocznym flagowcu.

inaprawy-iphone7-07-1024x683

Po lewej bateria iPhone’a 7, po prawej iPhone’a 6s

Przypomniało nam to o najnowszym odkryciu firmy SolidEnergy Systems, która opracowała technologię pozwalającą na podwojenie pojemności standardowej baterii litowo-jonowej nie zwiększając jej wielkości. Albo inaczej – baterię można dwukrotnie zmniejszyć, nie zmniejszając jej pojemności.

Firma ogłosiła już, że zamierza rozpocząć masową produkcję nowych baterii już w listopadzie, tak, żeby mogły się one pojawić na rynku już w przyszłym roku. Jeśli to rozwiązanie zostanie zastosowane przez Apple i innych producentów smartfonów, w przyszłym roku możemy spodziewać się jeszcze mniejszych i znacznie bardziej pojemnych baterii.

iPhone 7 – pierwsze wrażenia

Więcej o iPhonie 7:

Thinkapple_logos

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: