iPhone 7 z większą baterią o pojemności 1960 mAh?

Tomek Czech   13 lipca 2016

iphone-bat

Steve Hemmerstoffer, redaktor strony NowhereElse, która publikuje niezliczoną ilość przecieków na temat nowych produktów Apple (z których większość okazuje się prawdziwa), zatweetował dzisiaj, że według jednego z jego “dość wiarygodnych” źródeł, iPhone 7 wyposażony będzie w baterię o większej pojemności niż ta zastosowana w iPhonie 6s. Pojemność ma wzrosnąć z 1715 mAh do 1960 mAh, czyli o około 15%.

berrolia

Biorąc pod uwagę, że w iPhonie 6s Apple było w stanie utrzymać czas pracy na jednym ładowaniu na tym samym poziomie, co w iPhonie 6, mimo zmniejszenia pojemności baterii (z 1810 mAh do 1715 mAh), zwiększenie jej pojemności przy jednoczesnej dalszej optymalizacji softu mogłoby przynieść znaczne wydłużenie czasu pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście nie musi, bo Apple może wykorzystać dodatkową energię do obsługi jednej z nowych funkcji lub nowych elementów hardware’u, które pojawią się w iPhonie 7.

Wcześniej słyszeliśmy pogłoski o nieznacznym zwiększeniu pojemności baterii w nowym iPhonie: w maju na Weibo pojawiły się zdjęcia, które miały przedstawiać baterię dla iPhone’a 7 i 7 Plus o pojemności odpowiednio: 1735 mAh i 2810 mAh.

Chiński blog MyDrivers donosił z kolei, że 5,5-calowy iPhone 7 Plus będzie wyposażony w baterię o pojemności aż 3100 mAh (dla porównania: bateria w iPhonie 6s Plus ma 2750 mAh).

Pojawiły się też pogłoski, że przy produkcji iPhone’a 7 Apple zamierza po raz pierwszy wykorzystać technologię fan-out, dzięki której mogłoby znacznie zmniejszyć rozmiar płyty głównej iPhone’a, co pozwoliłoby zastosować większą baterię.

Premiera iPhone’a 7 spodziewana jest we wrześniu.

Pozostałe doniesienia na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: OnLeaks

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: