iPhone 7 (Plus/Pro) jednak ze złączem Smart Connector i bez przełącznika “wycisz dźwięk”?

Tomek Czech   12 lipca 2016

iPhone-7-Plus-pro-dem

Wczoraj zobaczyliśmy nowe zdjęcie tylnej obudowy iPhone’a 7, dzisiaj na Weibo pojawiły się zdjęcia, które według strony NowhereElse mają przedstawiać egzemplarze demonstracyjne 5,5-calowego modelu nowego iPhone’a. Widzimy na nich złącze Smart Connector, co do obecności którego w iPhonie 7 pojawiały się dotąd sprzeczne doniesienia. Ciekawsze jest jednak to, czego na zdjęciu nie widać – otóż iPhone ze zdjęcia nie posiada przełącznika służącego do wyciszania wszystkich dźwięków w telefonie.

berrolia

Przełącznika nie widać w dotychczasowym miejscu – nad przyciskami regulacji głośności, ani w żadnym innym miejscu. Żadne z dotychczasowych pogłosek nie wskazywały na usunięcie tego przełącznika.

iPhone-7-Plus-Dummy-03

9to5Mac zwraca uwagę, że przełącznika nie posiada kilka ostatnich modeli iPadów (iPad Air 2 i nowsze). Brak go też w większości smartfonów z Androidem.

Smart Connector

Smart Connector to nowy, zaprojektowany przez Apple interfejs, który umożliwia dwukierunkowy przepływ prądu zasilającego i danych między klawiaturą Smart Keyboard i iPadem Pro.

keyboard_icon_large

Wyposażenie iPhone’a 7 w ten interfejs miałoby sens choćby dlatego, że umożliwiłby on jednoczesne ładowanie telefonu i słuchanie muzyki przez słuchawki podłączone do portu Lightning, jeśli Apple rzeczywiście usunie gniazdo mini-jack.

Oczywiście logiczne byłoby dodanie Smart Connector do obu modeli nowego iPhone’a, nie tylko do 5,5-calowego iPhone’a Plus. Możliwe jest jednak, że w nowe złącze wyposażony będzie jedynie model Pro, który może zadebiutować jesienią wraz z iPhonem 7 i iPhonem 7 Plus.

Japońska strona Macotakara donosiła w kwietniu, że w związku pojawieniem się w iPhonie interfejsu Smart Connector, powinniśmy się też spodziewać klawiatury Smart Keyboard dla iPhone’a.

Premiera iPhone’a 7 spodziewana jest we wrześniu.

Pozostałe doniesienia na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Weibo, NowhereElse, 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: