iPhone 7 (Plus) jednak bez złącza Smart Connector?

by Mateusz Majewski on 7 maja 2016


iphone_7_render

Jeszcze w marcu informowaliśmy Was o fotografii, która rzekomo przedstawiała iPhone’a 7 Plus. Dostrzec można było na niej nie tylko zestaw dwóch bliźniaczych kamer, ale także umieszczone nisko trzy kropki sugerujące pojawienie się w iPhonie złącza Smart Connector. Japoński serwis Macotakara obecnie twierdzi jednak, że znane z iPada Pro złącze nie pojawi się w żadnej z przyszłych generacji telefonów od Apple.

berrolia

Smart Connector to zaprojektowany przez Apple interfejs znajdujący się na lewym boku iPada Pro. Umożliwia on komunikację między klawiaturą Smart Keyboard i iPadem. Poza Apple, również firma Logitech produkuje podstawkę ładującą kompatybilną z Smart Connector.

Do czego Apple miałoby użyć takiego złącza w iPhone?

Odpowiedź jest prosta – dzięki możliwości przesyłu danych oraz energii, w wielu aspektach Smart Connector mógłby zastąpić złącze Lightning. Mógłby być więc wykorzystany w dodatkowych bateriach, klawiaturach czy pamięciach przenośnych.

nomad2

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:     

Źródło: Macotakara, za 9to5Mac

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Uwielbiam macOS i staram się być obiektywny. Kameruję i fotografuję. Windsurfing, żeglarstwo, podróże.
Twitter: @add_mean

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: