iPhone 7 jednak z gniazdem słuchawkowym mini-jack?

Tomek Czech   5 maja 2016

iphone-7-mini-jack-weibo

Przez ostatnie pół roku pojawiało się wiele doniesień o tym, że w tym roku Apple zrezygnuje z tradycyjnego gniazda mini-jack i słuchawki w iPhonie 7 będziemy podłączali do portu Lightning. Jednak na zdjęciu, które pojawiło się w chińskim serwisie Weibo, i które ma przedstawiać komponenty 4,7-calowego modelu iPhone’a 7, widzimy gniazdo mini-jack.

berrolia

Istnieje oczywiście duże prawdopodobieństwo, że zdjęcie pokazuje po prostu części jednego z licznych chińskich klonów iPhone’a, i że w tegorocznych iPhone’ach jednak nie znajdziemy tradycyjnego gniazda słuchawkowego. Ale jest też możliwe, że Apple wstrzyma się ze zmianami i pierwszym iPhonem bez wyjścia audio 3,5 mm będzie dopiero przyszłoroczny iPhone 7s/8.

Jako że zdjęcie przedstawia komponenty modelu 4,7-calowego, jest też szansa (choć raczej niewielka), że gniazdo mini-jack zostanie wycofane jedynie z 5,5-calowego modelu Plus, którego nazwę Apple może zresztą zmienić na “iPhone Pro”.

Na początku tego roku Mark Gurman z 9to5Mac informował, że Apple pracuje nad nowymi słuchawkami Bluetooth, które miałyby pojawić się na rynku wraz z premierą iPhone’a 7. Byłyby one jednak sprzedawane oddzielnie, a do iPhone’a 7 dołączone zostałyby słuchawki EarPods z kablem z końcówką Lightning.

Kilka dni temu, w czasie wywiadu dla telewizji CNBC, Tim Cook powiedział, że iPhone 7 będzie posiadał nową funkcję, bez której “nie będziemy mogli żyć”.

nomad2

Wszystkie plotki na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Weibo, za MacRumors

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: