Policja z Los Angeles włamała się do iPhone’a 5s

Marek Twejn   5 maja 2016

touchid-5sCzego nie potrafiło FBI, z łatwością udało się policji z Los Angeles: dziennik LA Times donosi dzisiaj, że policjantom udało się włamać do iPhone’a 5s, który należał do April Jace, zamordowanej żony aktora Michaela Jace’a. Co ciekawe, policja z LA zhakowała iPhone’a w czasie, kiedy FBI walczyło jeszcze z Apple o odblokowanie słynnego już iPhone’a 5c, należącego do zabójcy z San Bernardino. 

berrolia

Zdaniem LA Times, policja znalazła eksperta z dziedziny kryminalistyki, któremu udało się odblokować zabezpieczonego kodem iPhone’a 5s. Policjanci nie zdradzili tożsamości eksperta, nie podali też żadnych informacji na temat metody użytej przez niego do zhakowania telefonu.

Po tym, jak FBI udało się włamać do iPhone’a 5c, “federalni” przyznali, że ich metoda nie działa na iPhonie 5s i nowszych modelach. Spekulowało się, że sposób, którego użyli może nie działać na modelach z tzw. Bezpieczną Enklawą (Secure Enclave), czyli koprocesorem kryptograficznym, który wyklucza zastosowanie ataku „brute force”. Bezpieczną Enklawę posiada procesor A7 i wszystkie późniejsze. Pierwszym urządzeniem z procesorem A7 był właśnie iPhone 5s.

Jak zatem policji z Los Angeles udało się do niego włamać? Kluczem jest tu prawdopodobnie system operacyjny: policjanci nie ujawnili, która wersja iOS była zainstalowana na iPhonie należącym do April Jace. Ale jako że została ona zamordowana w maju 2014 r. i wkrótce potem jej telefon trafił w ręce policji, niemal pewne jest, że na zhakowanym przez “eksperta” iPhonie zainstalowana był wcześniejsza wersja iOS niż iOS 8, która zadebiutowała dopiero we wrześniu 2014 r., i która wprowadziła pełne szyfrowanie. Wcześniejsze wersje iOS są prawdopodobnie dużo łatwiejsze do złamania.

nomad2

Czytaj więcej o sprawie Apple vs. FBI:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: LA Times, za 9to5Mac

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: