FBI: odblokowaliśmy iPhone’a zamachowca z San Bernardino bez pomocy Apple

Marek Twejn   29 marca 2016

touchid

Departament Sprawiedliwości USA powiadomił, że FBI złamało zabezpieczenia iPhone’a 5c, który należał do zamachowca z San Bernardino. Poinformowano także, że władze USA nie potrzebują już pomocy Apple w tej sprawie, w związku z czym wycofano pozew sądowy przeciwko firmie z Cupertino.

berrolia

Nie wyjaśniono jakiej metody użyto do odblokowania telefonu. Cytując słowa anonimowego przedstawiciela strony rządowej, CNN podało, że metoda ta była możliwa do zastosowania tylko na iPhonie 5c działającym na iOS 9. Osoba ta dodała jednocześnie, że jest jeszcze za wcześnie by stwierdzić, czy sposób ten będzie również działał na innych modelach iPhone’ów.

Do pomocy w odblokowaniu iPhone’a FBI miało zatrudnić w zeszłym tygodniu zajmującą się bezpieczeństwem izraelską firmę Cellebrite. Departament Sprawiedliwości przyznał wczoraj, że dostęp do urządzenia uzyskano dzięki pomocy “osób trzecich”, więc jest bardzo prawdopodobne, że dane z iPhone’a zamachowca z San Bernardino udało się pozyskać właśnie ekspertom z Cellebrite.

Apple nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia w reakcji na te informacje.

lapa-backpack

Czytaj więcej o sprawie Apple vs. FBI:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: BuzzFeed News

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: