Apple udostępnia nową wersję iOS 9.3, która rozwiązuje błąd aktywacji iPhone’a/iPada

Tomek Czech   29 marca 2016

iphone6-ios9-activate-iphone-screen

Aktualizacja iOS 9.3 powodowała błąd aktywacji na niektórych starszych urządzeniach, dlatego w piątek Apple wstrzymało możliwość jej instalacji na iPhone’ach 4S, 5 i 5s oraz wszystkich modelach iPada starszych niż Air 2. Wczoraj firma z Cupertino udostępniła poprawiona wersję iOS 9.3 dla tych urządzeń.

berrolia

Osoby, które nie zdążyły jeszcze zainstalować najnowszego iOS, mogą zrobić to jak zawsze bezpośrednio z urządzenia (Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia) lub po podłączeniu do iTunes.

Natomiast dla iPhone’ów i iPadów, na których wystąpił błąd aktywacji, jedyną opcją jest aktywacja poprzez iTunes (może być konieczne wcześniejsze przełącznie urządzenia w tryb awaryjny).

Nowa wersja iOS 9.3 przeznaczona jest dla:

  • iPhone 4S/5/5s/5c
  • iPad 2/3/4
  • iPad Air 1
  • iPad mini 1/2
  • iPod touch 5G

Już w zeszłym tygodniu Apple udostępniło poprawioną wersję iOS 9.3 dla iPada 2.

Jeśli na Twoim urządzeniu wystąpił błąd aktywacji, ale nie chcesz wykonywać ponownej instalacji iOS 9.3, możesze spróbować rozwiązać problem w inny, rekomendowany przez Apple sposób.

Uwaga: udostępniona wczoraj, poprawiona wersja iOS 9.3 nie rozwiązuje problemu, który powoduje zawieszanie się lub wyłączanie niekótrych aplikacji (m.in. Safari, Mail, Wiadomości, Notatki, Chrome) po kliknięciu w dowolny link do strony internetowej.

BrydgeAir-klawiatura-ipad
Więcej o iOS 9.3:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: