Nowe informacje o iPhonie 7: Dual SIM, przejściówka minijack – Lightning, ten sam dizajn

Tomek Czech   22 czerwca 2016

iphone_7_render

Ostatnie dni obfitowały w doniesienia na temat iPhone’a 7, którego premiera spodziewana jest we wrześniu. The Wall Street Journal potwierdził, że tegoroczny iPhone będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak dwa poprzednie modele. Pojawiły się też informacje, że nowy smartfon od Apple może obsługiwać dwie karty SIM jednocześnie, oraz że będzie sprzedawany razem z adapterem minijack – Lightining.

berrolia

Większe zmiany dopiero w 2017

Według informacji uzyskanych przez WSJ, iPhone 7 będzie dostępny w dwóch dotychczasowych rozmiarach – 4,7- i 5,5-cala, nie zmieni się też jego dizajn. Największą zmianą ma być usunięcie portu minijack, co zapewni iPhone’owi większą wodoodporność. I pozwoli go jeszcze trochę odchudzić.

Informatorzy WSJ potwierdzają też wcześniejsze doniesienia, że przyszłoroczny iPhone może zostać wyposażony w ekran OLED edge-to-edge z wbudowanym w niego Touch ID.

Czytaj też: Cook – iPhone 7 będzie miał funkcję, bez której nie będziecie mogli żyć 

Dual SIM

Rock Fix, chiński sklep z akcesoriami do smartfonów, umieścił na Weibo zdjęcie, które ma przedstawiać pojemnik na kartę SIM dla nowego iPhone’a. Posiada on miejsce na dwie karty, więc gdyby zdjęcie okazało się prawdziwe, iPhone 7 mógłby obsługiwać dwie karty SIM jednocześnie.

dual-sim-iphone-7

Takie rozwiązanie wydaje się jednak mało prawdopodobne, przede wszystkim dlatego, że Apple prawdopodobnie z chęcią w ogóle wyeliminowałby fizyczne karty SIM ze swoich urządzeń – od dawna pracuje nad rozwojem własnego standardu elektronicznej “karty” Apple SIM, w którą wyposażony jest już nowy iPad Pro.

Adapter minijack – Lightning 

Według dobrze znanej fanom Apple japońskiej strony MacOtakara, iPhone 7 rzeczywiście pozbawiony zostanie gniazda minijack, ale do opakowaniu z nowym smartfonem Apple dołączyć ma słuchawki EarPods z końcówką minijack oraz przejściówką, która pozwoli na podłączyć słuchawki do gniazda Lightning.

Kilka tygodni temu firma Tama Electric przedstawiła projekt takiej przejściówki.

przejsciowka-lightning-mini-jack-iphone-7

Według wcześniejszych doniesień, Apple ma też pracować nad innowacyjnymi słuchawkami bezprzewodowymi, które jednak będą sprzedawana osobno.

Więcej o iPhonie 7:

Źródło: WSJ, Engadget, MacOtakara

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: