Analityk: błyszczący onyks kolejnym powodem zastosowania szklanej obudowy w iPhonie 8

Marek Twejn   30 września 2016

iphone-2017-jet-black

Według analityka Ming-Chi Kuo, sukces iPhone’a 7 w kolorze onyksu i jednocześnie związane z nim problemy będą dla Apple kolejnym argumentem do powrotu do szklanej obudowy iPhone’a. Już w marcu Kuo przewidywał, że przedni i tylni panel obudowy przyszłorocznego modelu będzie wykonany ze szkła, a boki z metalu, podobnie, jak w iPhonie 4/4S. Jako powody wymieniał odświeżenie wyglądu iPhone’a i odróżnienie go od telefonów konkurencji, z których zdecydowana większość posiada aluminiową obudowę.

berrolia

Teraz Kuo dokłada kolejne powody: sukces iPhone’a 7 w kolorze onyksu pokazał według niego, że użytkownikom bardzo podoba się błyszczące wykończenie, które będzie zdecydowanie łatwiej osiągnąć przy szklanej obudowie. Taka obudowa będzie też łatwiejsza w produkcji, co pozwoli Apple uniknąć komplikacji, jakie pojawiły się przy produkcji nowego iPhone’a w kolorze onyksu, wymagającej “niezwykle precyzyjnego, 9-stopniowego procesu anodyzacji i polerowania”.

Szklana obudowa będzie też bardziej odporna na zarysowania, na które bardzo podatny jest iPhone 7 w kolorze jet black.

Największym wyzwaniem będzie odporność nowej obudowy na upadki – szkło jest jednocześnie twarde (odporne na zarysowania) i kruche, więc obudowa tłucze się przy upadku. Dlatego według Kuo, Apple pozostanie przy używanym obecnie szkle 2.5D i nie zastosuje nowszego szkła 3D, które jest mniej odporne na uderzenia (i przy okazji trudniejsze w produkcji).

szklo-apple

Według Kuo, szklany iPhone nie będzie też cięższy od aluminiowego, bo różnicę w wadze materiałów wykorzystanych do produkcji obudowy zrekompensuje nowy, lżejszy wyświetlacz AMOLED.

Metalowa rama wokół nowego modelu iPhone’a ma być wykonana z aluminium, a w modelu “premium” – ze stali nierdzewnej.

Wcześniej Kuo donosił też, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek 5,8-calowego iPhone’a z wyświetlaczem AMOLED. Według analityka, dzięki nowemu dizajnowi, model ten – mimo większego ekranu – będzie jako całość mniejszy, niż obecny 5,5-calowy iPhone 6/6s/7 Plus.

Jeśli Apple będzie w stanie wyprodukować odpowiednią ilość paneli AMOLED, 5,8-calowy iPhone całkowicie zastąpi model 5,5-calowy.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Thinkapple_logos

Źródło: MacRumors

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: