Nowe MacBooki Air i Pro, nowy iMac, monitor 5K i nowe funkcje iPada Pro – raport

Marek Twejn   30 sierpnia 2016

apple-hardw

Bloomberg doskonale wiedział co robi, zatrudniając miesiąc temu Marka Gurmana – były redaktor 9to5Mac to nieocenione źródło informacji o nowych produktach Apple. Właśnie zdradził on całą masę szczegółów na temat nowych modeli MacBooka Pro, MacBooka Air, iMaca, nowego monitora 5K od Apple oraz nowych funkcji iPada Pro.

berrolia

iMac i MacBook Air 

Już w październiku do sklepów mają trafić nowe, “lekko odświeżone” modele MacBooka Air wyposażonego w port(y) USB-C oraz nowe modele iMaca z grafiką AMD.

MacBook Pro

Nowy Pro ma być cieńszy i ma mieć zmodyfikowaną, bardziej płaską klawiaturę. Największą nowością będzie dodatkowy wyświetlacz nad klawiaturą (prawdopodobnie OLEDowy), który zastąpi fizyczne przyciski funkcyjne i będzie wyświetlał różne przyciski, w zależności od aplikacji, której będziemy w danej chwili używać (choć najważniejsze przyciski, np. regulacji głośności, mają być zawsze widoczne). Wyświetlacz ten nosi roboczą nazwę “Dynamic Function Row” i będzie wymagał macOS Sierra, którego premiery – według Gurmana – mamy się spodziewać pod koniec września.

Nowy MacBook Pro ma pojawić się w sprzedaży “pod koniec 2016 r.”.

Tak, jak Jim Dalrymple z The Loop, również Mark Gurman uważa, że żadne z nowych Maców nie zostaną zaprezentowane na najbliższej konferencji Apple, która odbędzie się 7 września.

iPad Pro

Apple pracuje już nad nowymi funkcjami dla iPada Pro, które mogą trafić do iOS 10 w pierwszej połowie następnego roku lub zostać dodane dopiero do iOS 11. Zwiększą one m.in. możliwości Apple Pencil, którego będzie można używać w większej liczbie aplikacji (np. Mail, Safari, iMessage) i wielu innych miejscach systemu, podobnie, jak można używać rysika S Pen w Galaxy Note 7.

Nowe modele iPada Pro będą wyposażone w ulepszony wyświetlacz, który umożliwi szybsze i płynniejsze zoomowanie czy scrollowanie. Gurman przypomniał raport analityka Ming-Chi Kuo, według którego nowe modele iPada Pro (w tym nowy model 10,5″) pojawią się dopiero w 2017 r.

Monitor 5K

We współpracy z LG, Apple ma pracować też nad monitorem 5K, następcą Thunderbolt Display.

Według Gurmana, podczas wrześniowej konferencji Apple skupi się na prezentacji iPhone’a 7 oraz Apple Watch 2 z GPS. Nowe Maki mają być zaprezentowane w późniejszym terminie.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: