Bloomberg: Apple Watch 2 z GPS! Premiera jesienią

Tomek Czech   18 sierpnia 2016

apple-watch-ciekawostki

Bloomberg donosi dzisiaj, że Apple Watch 2 wyposażony będzie w GPS (w końcu!) oraz nowe funkcje do monitorowania zdrowia. Firma z Cupertino ma zaprezentować drugą generację swojego zegarka jeszcze tej jesieni.

berrolia

Według informatorów Bloomberga (i wcześniejszych doniesień WSJ), Apple planowało też wyposażyć Apple Watch 2 w chip łączności komórkowej, który pozwoliłby zegarkowi być bardziej niezależnym od iPhone’a, ale firma napotkała w tej kwestii wiele problemów, dotyczących głównie czasu pracy na baterii. W związku z tym Apple miało zacząć prace nad stworzeniem bardziej energooszczędnego modułu łączności komórkowej, który zadebiutuje prawdopodobnie w kolejnej generacji zegarka.

Choć wydaje się to mało realne, Bloomberg nie wyklucza jednak, że taki chip mógłby trafić do Apple Watcha już w tym roku: według jednego z przedstawicieli firmy z Cupertino, który prowadził rozmowy z operatorami komórkowymi z USA i Europy, w najbardziej optymistycznym scenariuszu, Apple Watch 2 z modułem 3G/4G mógłby trafić do sprzedaży w grudniu tego roku.

Bloomberg cytuje anonimowego pracownika Apple znającego plany dotyczące Apple Watcha, który twierdzi, że w dłuższej perspektywie celem firmy jest całkowite wyeliminowanie potrzeby łączenia zegarka z iPhonem.

Nie wiadomo jeszcze, czy Apple Watch 2 zostanie zaprezentowany już 7 września, razem z iPhonem 7.

Na początku sierpnia analityk Ming-Chi Kuo informował, że Apple Watch 2 pojawi się w sprzedaży „w drugiej połowie 2016 r.”. Nowy model ma być według niego wyposażony w GPS, barometr, szybszy procesor od TSMC, baterię o większej pojemności i ma mieć zwiększoną wodoodporność. Rozmiary i wygląd zegarka prawdopodobnie w tym roku się nie zmienią.

Kuo również twierdził, że zegarek otrzyma wsparcie LTE najwcześniej w 2017 r.

Dzięki dodaniu GPS, Apple Watch ma szanse stać się profesjonalnym zegarkiem treningowym, który nie będzie potrzebował łączności z iPhonem do określenia naszej dokładnej lokalizacji.

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: