Apple Watch 2 z nową technologią wyświetlacza

Mateusz Majewski   30 lipca 2016

WatchOS3_awJak donosi MacRumors, Apple Watch 2 wyposażony będzie w nową technologię wyświetlaczy One Glass Solution. Nowe rozwiązanie redukować ma grubość nowych zegarków, zastępując wytwarzaną obecną metodą jedną warstwę ekranu cieńszym materiałem. Informacje pochodzą podobno od dostawcy Apple z TPK Holding.

berrolia

Wyświetlacze pierwszej generacji Apple Watcha wykonane są metodą Glass on Glass, czyli składają się z dwóch oddzielnych warstw. Nowa technologia usuwa jedną z nich i zastępuje innym, dużo cieńszym tworzywem. Zaoszczędzone miejsce albo zostanie przeznaczone na inne komponenty, albo zegarek będzie smuklejszy. Drugą zaletą nowatorskiego rozwiązania może być nieznaczne zmniejszenie wagi całego urządzenia.

TPK Holding twierdzi także, że produkcja nowych wyświetlaczy opóźniła się ze względu na nieoczekiwane problemy techniczne oraz niskie notowania efektywności ekranów. Nie wiadomo jednak jak bardzo wpłynie to na ostateczną produkcję zegarka.

Z dotychczasowych plotek wiemy, że nowy Apple Watch zachowa raczej bryłę pierwszego modelu, a zmianie ulegną wnętrzności urządzenia: mówi się o dodaniu wydajniejszych podzespołów oraz modułu GPS. Premiera oczekiwana jest do końca 2016 roku, bardzo prawdopodobna wydaje się więc prezentacja już na wrześniowej konferencji.

Czytaj również:

Podłącz się do nas na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Zabawka edukacyjna WeDraw - uczy rysować, liczyć i literować

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Uwielbiam macOS i staram się być obiektywny. Wideo i foto. Windsurfing, żeglarstwo, podróże. Twitter: @add_mean

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: