Raport: nowy iPad Pro 10,5″ w 2017, “rewolucyjne” iPady z elastycznym ekranem AMOLED w 2018

Tomek Czech   16 sierpnia 2016

ipad-pro-scene2-1

Według wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek trzy nowe iPady: 12,9-calowego iPada Pro 2, budżetową wersję iPada 9,7″ i całkowicie nowego iPada Pro z ekranem 10,5″. W raporcie nie wspomniano nic o nowym modelu iPada mini (według niektórych obserwatorów może on zostać całkowicie wycofany z rynku).

berrolia

Zdaniem Kuo, iPad Pro w nowym rozmiarze 10,5-cala miałby być skierowany głównie do sektora komercyjnego i edukacyjnego. Jednym z powodów tak nieznacznego zwiększenia przekątnej ekranu (9,7″ -> 10,5″) mogłaby być chęć zmiany proporcji ekranu (obecnie jest to 4:3). Jeśli Apple zastosowałoby nowy dizajn (np. cieńsze ramki wokół ekranu), wielkość całego urządzenia mogłaby się nie zmienić mimo dodania większego wyświetlacza.

Tak wyglądałby obecny 9,7-calowy iPad z ekranem 10,5″:

ipad-10-5

Grafika: tgtassap

Nowe iPady Pro będą zdaniem Kuo wyposażone w procesory A10X wykonane w technologii 10 nm przez TSMC. “Tańszy” model 9,7-calowego iPada ma posiadać procesor A9X, który znajdziemy w obecnych modelach iPada Pro 12,9″ i 9,7″.

Analityk przewiduje też, że w 2018 r. (albo nieznacznie później) Apple zaprezentuje zupełnie nowe, “rewolucyjne” modele iPadów z elastycznym ekranem AMOLED, który miałby pozwolić na zastosowanie zupełnie nowego dizajnu. Według wielu raportów, już w przyszłym roku na rynku pojawi się iPhone z wyświetlaczem OLED.

Czy to wszystko znaczy, że nie powinniśmy się spodziewać nowych iPadów w tym roku? Trudno dokładnie przewidzieć kolejny ruch Apple, ale możliwe jest, że jesienią Apple jedynie odświeży obecną linię iPadów (np. dodając szybsze procesory), a zupełnie nowe modele zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Najbliższy event Apple odbędzie się prawdopodobnie 7 września i zostanie na nim zaprezentowany iPhone 7. Czy Apple pokaże też wtedy nowe iPady, Maki i Apple Watch 2? Przekonamy się już w następnym miesiącu.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: MacRumors

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: