Nowy patent Apple przybliża nas do iPhone’a 8 z ekranem edge-to-edge

by Tomek Czech on 13 października 2016

iphone-8-concept

Już kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że następny model iPhone’a (iPhone 8?) będzie wyposażony w ekran edge-to-edge (bez ramek lub z minimalnym obramowaniem), w który wbudowany zostanie nie tylko Touch ID, ale też kamera FaceTime, głośnik i inne sensory. Wydaje się, że taki telefon rzeczywiście zbliża się wielkimi krokami: tydzień temu Apple opatentowało sposób na wbudowanie w ekran Touch ID, a kilka dni temu metodę umieszczenia w wyświetlaczu czujnika natężenia światła (czyli. np. używanego w iPhonie czujnika oświetlenia zewnętrznego).

berrolia

Czujnik ten miałby być umieszczony pomiędzy dwoma zewnętrznymi warstwami ekranu i na jego krawędzi, czyli w miejscu, które nie jest już czułe na dotyk. W ten sposób czujnik w żaden sposób nie wpływałby negatywnie na pracę wyświetlacza.

iphone-8-czujnik-oswietlenia

W opisie patentu Apple przyznaje, że konieczność umieszczanie czujnika poza ekranem zmusza producentów do tworzenia większych i – w konsekwencji – cięższych smartfonów. Im więcej czujników wbudowanych w wyświetlacz, tym telefon mniejszy i lżejszy.

Według analityka Ming-Chi Kuo, przyszłoroczny iPhone ma posiadać szklaną obudowę, ekran AMOLED, możliwość ładowania bezprzewodowego i dodatkowe czytniki biometryczne pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki.

Kuo prognozuje też, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek 5,8-calowego iPhone’a, który może całkowicie zastąpić model 5,5-calowy. Dzięki nowemu dizajnowi, model ten – mimo większego ekranu – będzie jako całość mniejszy, niż obecny 5,5-calowy iPhone 6/6s/7 Plus.

Więcej o iPhonie 8: 

thinkapple-300x300-dragonfly

Posłuchaj najnowszego odcinka ThnkApple Podcast, w którym opowiadamy, jak iPhone 7 sprawuje się pod wodą, podsumowujemy plotki o nowych Macach, które mają pojawić się jeszcze w październiku i oceniamy szanse Pixela na zawojowanie rynku smartfonów.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple Insider
Grafika: ConceptsiPhone

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: