Tim Cook był wśród kandydatów Hillary Clinton na wiceprezydenta USA

Tomek Czech   18 października 2016

cook-clinton

Jeden z ujawnionych przez WikiLeaks maili wysłanych do Hillary Clinton przez szefa jej sztabu wskazuje, że Tim Cook był wymieniany wśród kandydatów na objęcie stanowiska wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych w przypadku wygranej Clinton. Ostatecznie kandydatem tym został Tim Kaine.

berrolia

Cook znalazł się na wstępnej, długiej liście kandydatów przygotowanej przez szefa sztabu wyborczego Clinton – Johna Podesta. Oprócz zawodowych polityków, na liście znaleźli się też m.in. Bill Gates, Mary Barra (General Motors), Ursula Burns (Xerox), Muhtar Kent (Coca-Cola) czy Howard Schultz (Starbucks).

W czasie trwającej obecnie kampanii wyborczej Tim Cook wsparł finansowo zarówno kandydatkę demokratów, jak i republikańskiego polityka, przewodniczący Izby Reprezentantów – Paula Ryana.

W lipcu The New York Times donosił, że sztab Clinton szuka “utalentowanych osób” w Dolinie Krzemowej i jednym z kandydatów do przyszłego “teamu” Clinton jest Tim Cook, który w ten sposób zostałby pierwszym członkiem administracji USA, który otwarcie deklaruje, ze jest gejem.

Inne maile, które udostępniło WikiLeaks pokazują jednak, że sztab Clinton wyrażał wątpliwości co do “instynktu politycznego” Cooka i podchodził ostrożnie do jego kandydatury przez zaangażowanie szefa Apple w spór z FBI.

Szansę na to, że Cook zgodziłby się na objęcie stanowiska zaproponowanego mu przez symbolizująca skompromitowany establishment Clinton widzę mniej więcej tak:

thinkapple-300x300-dragonfly

iPhone 7 – recenzja

Przeczytaj też:

Źródło: 9to5Mac

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: