Czy ładowarka AirPower od Apple będzie kosztowała 999 zł?

Tomek Czech   1 listopada 2017

Na wrześniowej konferencji Apple zaprezentowało ładowarkę indukcyjną AirPower, która będzie mogła ładować jednocześnie trzy urządzenia, np. iPhone’a (8/8 Plus/X), Apple Watcha (Series 3) i AirPodsy (w nowym etui, kompatybilnym ze standardem Qi). Firma nie zdradziła ceny ładowarki, dowiedzieliśmy się tylko, że pojawi się ona w sprzedaży “w 2018 r.”.

berrolia

Ale AirPower pojawiła się właśnie w ofercie x-kom. Oczywiście nie jest na razie dostępna, ale figuruje przy niej cena – 999 zł.

Nie wiadomo, czy x-kom rzeczywiście posiada informacje o cenie AirPower i będzie ona kosztowała w Polsce właśnie tysiąc złotych (około 199 dol. w USA), czy jest to cena arbitralnie (i być może tylko tymczasowo) przyjęta przez polski sklep internetowy.

Na pewno nie ma się co spodziewać, że AirPower będzie tanim urządzeniem. “Zwykłe” ładowarki (umożliwiające jednoczesne ładowanie tylko jednego urządzenia), np. Belkin czy Mophie, kosztują obecnie na stronie Apple 249 zł. Urządzenie z logo nadgryzionego jabłka, umożliwiające jednoczesne ładowanie aż trzech urządzeń z pewnością będzie dużo droższe (ładowarka do Apple Watcha kosztuje 399 zł). Ale czy będzie trzeba za nie zapłacić aż 999 zł?

Moim zdaniem nie ma co liczyć na cenę niższą niż 99 dol. (479 zł). Prawdopodobna wydaje mi się cena rzędu 799 zł. Jednak jeśli będzie to 999 zł, to wcale się nie zdziwię (żeby było jasne – to drogo, bardzo drogo).

Przekonamy się w następnym roku.

Może Cię zainteresować:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: x-kom, za @zakino4

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: