AirMessage – wiadomości iMessage na Androidzie

Tomek Czech   29 listopada 2017

AirMessage to nowa aplikacja, która umożliwia użytkownikom Androida wysyłanie i odbieranie wiadomości iMessage oraz udział w grupach iMessage. Potrzebny do tego będzie Mac, służący za serwer. Aplikacja jest dostępna w wersji beta w Google Play Store – jej twórca przyjmuje zgłoszenia od chętnych do jej testowania.

berrolia

W przeszłości pojawiały się już podobne rozwiązania, np. PieMessage czy Amphora, ale nie działały zbyt dobrze – były problemy m.in. z synchronizacją czy powiadomieniami.

Twórca AirMessage obiecuje, że testuje aplikację od dłuższego czasu i podobne błędy nie występują, działa on według niego perfekcyjnie. Ma wsparcie dla efektów wizualnych (np. balony czy konfetti), załączników, a nawet dla Animoji (są wysyłane jako plik wideo).

Nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo, bo serwerem – w przeciwieństwie do kilku podobnych rozwiązań – jest nasz własny Mac. Cała komunikacja jest szyfrowana.

Aplikacja będzie bezpłatna.

Wymagania dla osób, które chcą wziąć w beta-testach:

  • Mac (albo hackintosh) z macOS 10.11 (El Capitan) albo nowszym oraz aktywnym iMessage
  • smartfon z Androidem w wersji co najmniej 6.0 (Marshmallow)
  • konto Google+

Jeśli chcesz uczestniczyć w testach AirMessage, wyślij maila na hello@airmessage.org z tytułem “AirMessage Beta Testing”, a w treści podaj swoje imię i nazwisko oraz nazwę użytkownika Google+.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: reddit

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: