Apple mocno inwestuje w USA: zbuduje nowy kampus i centra danych, zatrudni 20 tys. osób. Zapłaci też ogromny podatek

by Tomek Czech on 17 stycznia 2018

Oskarżane (m.in. przez administrację Trumpa) o zbytnie skupienie się na produkcji i sprzedaży swoich produktów poza granicami kraju, Apple ogłosiło dzisiaj, że w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza “wesprzeć” gospodarkę Stanów Zjednoczonych około 350 miliardami dolarów (+ standardowe podatki), głównie przez inwestycje w USA, współpracę z lokalnymi podwykonawcami i tworzeniem nowych miejsc pracy.

berrolia

Firma twierdzi, że obecnie, pośrednio lub bezpośrednio, zapewnia pracę około 2 mln osób w Stanach Zjednoczonych. W ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zatrudnić 20 tys. osób (obecnie Apple zatrudnia 84 tys. osób w 50 stanach).

Apple poinformowało też, że zamierza wybudować nowy kampus w USA (lokalizacja nie została podana), którego pracownicy początkowo będą wsparciem technicznym dla klientów. Jak wszystkie inne obiekty firmy, będzie on w stu procentach zasilany “zieloną energią”.

Na nowe centra danych firma wyda 10 mld dolarów.

Apple jeszcze bardziej zwiększy swoje zaangażowanie w naukę programowania, głównie młodych ludzi. Będzie też wspierało nauczycieli kodowania.

Firma z Cupertino przypomniało, że jest największym płatnikiem podatków w USA i poinformowało, że zamierza przetransferować do kraju pieniądze trzymane obecnie za granicą, od których zapłaci około 38 mld dolarów podatku – może to być największy jednorazowo zapłacony podatek w historii Stanów Zjednoczonych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: