Nowe iPhone’y nie zostaną spowolnione? Nie byłbym tego taki pewien

Marcin Chrobak   9 lutego 2018

Najnowsze modele smartfonów Apple – iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X używają nowego systemu zarządzania energią niż starsze iPhone’y, co oznacza że funkcjonalności dodane w iOS 11.3 beta 2 wynikające z batterygate’ będą mniej zauważalne na tych urządzeniach.

berrolia

Apple rozpisało różnice między nowymi a starszymi modelami w dokumencie dostępnym na stronach wsparcia technicznego obejmującym opis funkcjonalności Kondycja baterii dodanej w nowej wersji beta iOS 11.3.
Apple pisze w nim, że iPhone 8, 8 Plus używają lepiej zaprojektowanego i bardziej zaawansowanego systemowego zarządzania energią – zarówno hardware jak i software’owego.
Będzie on w stanie lepiej ocenić zapotrzebowanie energetyczne urządzenia oraz adekwatnie do niego dostosowywać wydajność baterii.

Telefony iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X są wyposażone w bardziej zaawansowaną architekturę sprzętową oraz programową. Pozwala ona dokładniej ocenić moc wymaganą przez urządzenie i dostarczaną przez baterię, co ułatwia maksymalizację ogólnej wydajności sytemu. W oparciu o ten odmienny system zarządzania wydajnością system iOS dokładniej przewiduje nieoczekiwane wyłączenia urządzenia i skuteczniej im zapobiega. Dzięki temu skutki zarządzania energią mogą być mniej zauważalne w przypadku telefonów iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Jednak z czasem baterie akumulatorowe wszystkich telefonów iPhone tracą pojemność i gotowość na szczytowy pobór mocy, a ostatecznie wymagają wymiany.

Ostatnie zdanie z cytatu mówi nam jednak o tym, że pomimo ulepszonego systemu zarządzania energią nowe iPhone’y także z upływem czasu utracą swoją wydajność ze względu na starzejące się ogniwa w bateriach.

Nowa funkcjonalność, nazwana Kondycja baterii (w fazie Beta) dotyczy modeli:

  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus

Jest ona dostępna dla wszystkich modeli iPhone’ów w Ustawieniach – zakładka Bateria. W tym miejscu użytkownicy mogą sprawdzić czy akumulatory w ich urządzeniach są wciąż gotowe pracować pod pełnym obciążeniem i wyłączyć spowalnianie swoich urządzeń w celu ich zabezpieczenia przed nagłym wyłączeniem.

W momencie instalacji nowej wersji iOS 11.3 aktualnie zastosowane ustawienia zarządzania energią zostaną zresetowane, a Wasz telefon nie będzie spowalniany. Zabezpieczenia uruchomią się automatycznie w momencie wykrycia przez system nagłego odcięcia zasilania.
Po każdym awaryjnym wyłączeniu użytkownik będzie musiał wyłączyć tą opcję ręcznie w Ustawieniach.

Posiadaczom telefonów dotkniętych problemów ze spowalnianiem i wyłączającym sie urządzeniem polecamy rozprawić się z tym problemem jak należy – wymienić baterię na nową w Autoryzowanym Serwisie Apple.
Cena to 129 zł, a więcej o programie wymiany baterii możecie przeczytać tutaj

Źródło: 9to5Mac, Apple


Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: HomePod, iPhone SE 2 i kolejne rekordy Apple.


Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: