Nowe iPhone’y nie zostaną spowolnione? Nie byłbym tego taki pewien

by Marcin Chrobak on 9 lutego 2018

Najnowsze modele smartfonów Apple – iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X używają nowego systemu zarządzania energią niż starsze iPhone’y, co oznacza że funkcjonalności dodane w iOS 11.3 beta 2 wynikające z batterygate’ będą mniej zauważalne na tych urządzeniach.

Apple rozpisało różnice między nowymi a starszymi modelami w dokumencie dostępnym na stronach wsparcia technicznego obejmującym opis funkcjonalności Kondycja baterii dodanej w nowej wersji beta iOS 11.3.
Apple pisze w nim, że iPhone 8, 8 Plus używają lepiej zaprojektowanego i bardziej zaawansowanego systemowego zarządzania energią – zarówno hardware jak i software’owego.
Będzie on w stanie lepiej ocenić zapotrzebowanie energetyczne urządzenia oraz adekwatnie do niego dostosowywać wydajność baterii.

Telefony iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X są wyposażone w bardziej zaawansowaną architekturę sprzętową oraz programową. Pozwala ona dokładniej ocenić moc wymaganą przez urządzenie i dostarczaną przez baterię, co ułatwia maksymalizację ogólnej wydajności sytemu. W oparciu o ten odmienny system zarządzania wydajnością system iOS dokładniej przewiduje nieoczekiwane wyłączenia urządzenia i skuteczniej im zapobiega. Dzięki temu skutki zarządzania energią mogą być mniej zauważalne w przypadku telefonów iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Jednak z czasem baterie akumulatorowe wszystkich telefonów iPhone tracą pojemność i gotowość na szczytowy pobór mocy, a ostatecznie wymagają wymiany.

Ostatnie zdanie z cytatu mówi nam jednak o tym, że pomimo ulepszonego systemu zarządzania energią nowe iPhone’y także z upływem czasu utracą swoją wydajność ze względu na starzejące się ogniwa w bateriach.

Nowa funkcjonalność, nazwana Kondycja baterii (w fazie Beta) dotyczy modeli:

  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus

Jest ona dostępna dla wszystkich modeli iPhone’ów w Ustawieniach – zakładka Bateria. W tym miejscu użytkownicy mogą sprawdzić czy akumulatory w ich urządzeniach są wciąż gotowe pracować pod pełnym obciążeniem i wyłączyć spowalnianie swoich urządzeń w celu ich zabezpieczenia przed nagłym wyłączeniem.

W momencie instalacji nowej wersji iOS 11.3 aktualnie zastosowane ustawienia zarządzania energią zostaną zresetowane, a Wasz telefon nie będzie spowalniany. Zabezpieczenia uruchomią się automatycznie w momencie wykrycia przez system nagłego odcięcia zasilania.
Po każdym awaryjnym wyłączeniu użytkownik będzie musiał wyłączyć tą opcję ręcznie w Ustawieniach.

Posiadaczom telefonów dotkniętych problemów ze spowalnianiem i wyłączającym sie urządzeniem polecamy rozprawić się z tym problemem jak należy – wymienić baterię na nową w Autoryzowanym Serwisie Apple.
Cena to 129 zł, a więcej o programie wymiany baterii możecie przeczytać tutaj

Źródło: 9to5Mac, Apple


Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: HomePod, iPhone SE 2 i kolejne rekordy Apple.


Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: