Program tańszej wymiany baterii w iPhone’ach rusza w Polsce – jako pierwszy szczegóły zdradził iSpot (aktualizacja: wymiana również w iDream, Cortland i iMad)

Tomek Czech   2 stycznia 2018

Aktualizacja: cena wymiany baterii została obniżona do 129 zł.

***

Kilka dni temu Apple zapowiedziało uruchomienie programu pogwarancyjnej wymiany baterii w niektórych modelach iPhone’a w obniżonej cenie (z 79 dol. do 29 dol.). Start programu w Polsce potwierdził dzisiaj jako pierwszy iSpot.

berrolia

Cena wymiany baterii w iSpocie to 149 zł.

Modele, które kwalifikują się do programu:

  • iPhone 6/6 Plus
  • iPhone 6s/6s Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 7/7 Plus

UWAGA: wszystkie szczegóły związane z wymianą znajdziesz w naszym osobnym artykule (m.in. czy do wymiany kwalifikują się wszystkie urządzenia, bez względu na stan baterii i czy test baterii możemy wykonać samodzielnie – sprawdź szczegóły).

Czas wymiany jest uzależniony od sposobu dostarczeni urządzenia – wysyłka kurierem (usługa door to door) czy samodzielne dostarczenie iPhone’a do salonu iSpot (oczywiście najszybciej będzie, jeśli dostarczymy do salonu, w którym znajduje się też serwis; listę salonów znajdziesz tutaj) oraz od obłożenia serwisów zleceniami.

Przed oddaniem telefonu do serwisu koniecznie trzeba zrobić kopię zapasową wszystkich danych, dezaktywować Find My iPhone i wyjąć kartę SIM.

Damy znać, jak tylko otrzymamy potwierdzenie startu akcji od innych autoryzowanych serwisów.

Aktualizacja: Cena wymiany w iDream to również 149 zł. Listę salonów i serwisów iDream znajdziesz tutaj.

Aktualizacja 2: Rozpoczęcie akcji potwierdził również Cortland:

Wymiany dokonujemy zgodnie z warunkami określonymi przez Apple. Koszt nowej baterii oraz wykonanej usługi to łącznie 149 zł brutto. Czas trwania to około 3-5 dni roboczych, ponieważ wszystko zależy od dostępności baterii do poszczególnych modeli.

W sprawie zlecenia naprawy najlepiej kontaktować się bezpośrednio z Autoryzowanym Serwisem Apple Cortland, a szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.cortland.pl/serwis.html.

Aktualizacja 3: iMad poinformował nas, że obecnie czeka na dostawę baterii od Apple, co powinno nastąpić do końca tygodnia. Wtedy wymiana ma być realizowana w około godzinę. Ze względu na duże zainteresowanie trzeba się będzie umówić na wizytę, żeby bateria została wymieniona właśnie w tak krótkim czasie.

W dostarczonym urządzeniu musi być oryginalna bateria Apple. Telefon nie może nosić śladów kontaktu z cieczą, a stan sprzętu musi pozwolić technikowi wymienić taką baterię.

Ankieta: na jaki produkt Apple najbardziej czekasz w 2018?

Więcej na temat spowalniania iPhone’ów:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: