Nie, Apple nie przeprosiło za spowalnianie iPhone’ów

Tomek Czech   29 grudnia 2017

Wiele mediów w Polsce i na świecie podaje dziś informację, że “Apple przeprosiło za spowalnianie iPhone’ów”.

W ramach walki z fake news prostujemy i wyjaśniamy – NIE, APPLE NIE PRZEPROSIŁO “ZA SPOWALNIANIE IPHONE’ÓW”.

Polecamy zapoznanie się z treścią oświadczenia firmy z Cupertino.

berrolia

Apple przeprosiło za zamieszanie związane ze sprawą, za to, że “klienci mogli czuć się zawiedzeni” – w domyśle za to, że wcześniej firma nigdy oficjalnie nie przyznała się do spowalniania iPhone’ów i nie wyjaśniła, dlaczego to robi.

Ale w żadnym wypadku nie przeprosiła za samo zwalnianie urządzeń.

Przeciwnie – Apple jest pewne, że takie działania są słuszne. W oświadczeniu, opisując szczegóły techniczne związane ze specyfiką działania baterii litowo-jonowych wyjaśnia, dlaczego tak uważa.

Twierdzi, że reakcja użytkowników na iOS 10.2.1, w którym po raz pierwszy zastosowano software’owe zwolnienie iPhone’ów była pozytywna, dlatego wprowadzili podobne zmiany w iOS 11.2 dla iPhone’a 7 i 7 Plus. I nic nie zapowiada, że przestaną to robić.

Apple obniżyło cenę pogwarancyjnej wymiany baterii, żeby zlikwidować problem w starszych iPhone’ach i nie musieć ich spowalniać. Ale jeśli ktoś nie wymieni baterii, firma będzie konsekwentnie zwalniała takie urządzenie upierając się, że to najwłaściwsze rozwiązanie w takie sytuacji.

Apple zapowiedziało też wprowadzenie do iOS informacji o stanie baterii, ale użytkownicy będą mogli jedynie poznać stopień zużycia akumulatora i zostaną poinformowani, czy powinien on zostać wymieniony – w żadnym wypadku nie będziemy mogli jednak sami zdecydować o tym, że nasz iPhone nie będzie spowalniany, jeśli bateria jest w złym stanie. To również dowodzi tego, że Apple jest przekonane o słuszności swoich działań.

A więc jeszcze raz – NIE, APPLE NIE PRZEPROSIŁO “ZA SPOWALNIANIE IPHONE’ÓW”.

Więcej na ten temat:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: