Sprawdź, czy według Apple bateria w Twoim iPhonie nadaje się do wymiany

Tomek Czech   27 grudnia 2017

Jest kilka aplikacji, za pomocą których sprawdzisz stan baterii w swoim iPhonie (np. Battery Life), ale jeśli system rozpozna, że akumulator w Twoim urządzeniu wymaga wymiany, sam Cię o tym poinformuje. W iPhone’ach z iOS 10.2.1 lub nowszym w Ustawienia -> Bateria pojawi się wtedy następująca informacja: „Bateria w Twoim iPhonie może wymagać serwisu”.

berrolia

W taki sposób Apple wyjaśnia powód pojawienia się takiego komunikatu:

Wykonując testy diagnostyczne w systemie iOS wykryliśmy, że bateria w telefonie iPhone może wymagać wymiany. W miarę gdy bateria zbliża się do końca swojego czasu eksploatacji, zmniejsza się jej zdolność do dostarczania energii. W rezultacie bateria może wymagać coraz częstszego ładowania, a iPhone może się nieoczekiwanie wyłączać.

Nie stanowi to zagrożenia bezpieczeństwa, jest to jedynie sygnał, że bateria może wymagać wymiany. Można nadal używać telefonu iPhone, zanim bateria zostanie oddana do sprawdzenia.

Na wydajność i żywotność baterii urządzenia wpływają przeróżne czynniki, między innymi liczba cykli ładowania, wiek baterii oraz poddawanie jej działaniu ekstremalnie wysokich lub niskich temperatur. Dowiedz się więcej na temat maksymalizowania wydajności i żywotności baterii.

Jeśli widzimy taki komunikat, powinniśmy skontaktować się z autoryzowanym serwisem Apple lub wsparciem Apple. Firma z Cupertino nie zaleca korzystania z usług nieautoryzowanych serwisów:

Niektóre podrabiane baterie oraz baterie innych firm mogą mieć błędy konstrukcyjne, stwarzając w efekcie zagrożenie bezpieczeństwa. Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas wymiany baterii otrzymasz oryginalną baterię firmy Apple, zalecamy udanie się do sklepu Apple Store lub Autoryzowanego Serwisu Apple.

Roczna gwarancja Apple i przepisy prawa konsumenckiego obejmują ochronę serwisową wadliwej baterii. Jeśli bateria nie jest objęta ochroną serwisową, możemy zrobić to odpłatnie w autoryzowanym serwisie – koszt takiej wymiany to około 350 – 400 zł. Trwa ona 5-7 dni roboczych.

Dzięki wymianie mocno zużytej baterii Twój telefon może znacznie przyspieszyć.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić, czy nasz iPhone kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany baterii

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym wspólnie z MacPodcast i Kompot podsumowujemy rok 2017 w świcie Apple.

Aukcja charytatywna – wylicytuj unikatowy zestaw gadżetów ThinkApple Retro

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: