ANKIETA: czy i jakiego iPhone’a kupisz w tym roku?

Tomek Czech   15 marca 2018

Wiemy coraz więcej na temat tego, jakie iPhone’y pojawią się w 2018 r. Spodziewamy się trzech nowych modeli: 5,8-calowego iPhone’a X drugiej generacji, jego większej wersji w postaci 6,5-calowego iPhone’a X Plus oraz tańszą wersję “iksa” – model z ekranem LCD 6,1″.

berrolia

Jakie iPhone’y zobaczymy w 2018?

O nowościach w dwóch modelach z ekranem OLED nie wiemy zbyt wiele – mają mieć 4 GB RAM (iPhone X ma 3 GB), ulepszoną baterię (10% bardziej pojemną przy tej samej wielkości), szybsze LTE wspierające technologię 4×4 MIMO, być może pojawią się nowe kolory, np. miedziane złoto, o którym mówi się od dawna. Należy się też spodziewać ulepszenia Face ID.

Model 6,1″ ma być w pewnym sensie tańszą wersją iPhone’a X – będzie miał podobny dizajn z ekranem edge-to-edge oraz wycięcie na kamerę TrueDepth z Face ID, ale nie będzie miał wyświetlacza OLED (tylko LCD Full Active), dwukomorowej baterii czy ramy ze stali nierdzewnej. Może też nie być wyposażony w podwójną kamerę i 3D Touch. Ma posiadać 3 GB RAM.

Oczywiście nie znamy cen nowych iPhone’ów. Ale bardzo prawdopodobne jest, że iPhone X drugiej generacji będzie kosztował tyle, ile obecny model, iPhone X Plus kosztowałby 150-200 dol. więcej, a spodziewana cena modelu LCD 6,1″ to 750-850 dol.

Analityk Neil Cybart, zazwyczaj dość trafnie przewidujący ruchy Apple, spodziewa się następujących cen:

  • iPhone X drugiej generacji – 999 dol. (4979 zł)
  • iPhone X Plus – 1199 dol. (5979 zł)
  • iPhone 6,1″ LCD – 849 dol. (4229 zł)

Trudno przewidzieć, czy w tym roku zobaczymy iPhone’a SE 2. Pojawienie się na rynku mocno odmienionego modelu (np. z ekranem edge-to-edge, OLED, Face ID czy nowym dizajnem) nie wydaje się prawdopodobne, ale nie można wykluczyć, że iPhone SE zostanie delikatnie odświeżony.

Jesienią, po premierze nowych iPhone’ów, Apple z pewnością obniży ceny starszych modeli – m.in. iPhone’a 7 i iPhone’a 8.

Wiele wskazuje na to, że iPhone X zostanie wycofany z oferty, bo nie będzie pasował do strategii cenowej firmy Cupertino na ten rok.

Dajcie więc znać – czy zamierzacie w tym roku kupić nowego iPhone’a? A jeśli tak – którego?

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Grafika: Martin Hajek

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: