iPhone X i iPad Pro otrzymają nagrodę “Ekran roku” na Display Week

Marcin Chrobak   17 maja 2018

iPad Pro oraz iPhone X zostały ogłoszone zwycięzcami wyróżnienia “Ekranu roku” podczas Display Week, targach i konferencji skupiającej się na rozwoju i postępie technologii ekranów dzisiejszych urządzeń. 

berrolia

iPad Pro 10,5″ i 12,9″

iPady Pro (modele 10,5″ oraz 12,9″), które pojawiły się na rynku w zeszłym roku, otrzymały nagrodę dzięki technologii ProMotion. Umożliwia ona wyświetlaczom tych urządzeń pracę do 120Hz częstotliwości odświeżania ekranu.

Skutkuje to o wiele bardziej responsywnym i płynnym działaniem ekranu niż w poprzednich modelach oraz mniejszymi opóźnieniami podczas korzystania z Apple Pencil.

Dodatkowo, technologia ProMotion potrafi automatycznie dostosować częstotliwość odświeżania ekranu (od 24 do 120Hz) do rodzaju aktualnie uruchomionej aplikacji, co pozwala wydłużyć czas pracy na baterii.

iPhone X

Najnowszy model flagowca z Cupertino także otrzymał nagrodę “Ekranu roku”. Stało się to dzięki wyświetlaczowi Super Retina, który zajmuje praktycznie cały front tego urządzenia (oprócz wycięcia na sensory, “notcha”, oczywiście).

Jest to pierwszy iPhone z ekranem OLED oraz wsparciem dla True Tone, czyli automatycznej adaptacji temperatury ekranu do pomieszczenia, a także dla HDR.

Nie tylko Apple

Apple nie jest jedynym zwycięzcą nagród podczas Display Week.

Nagrodę otrzymał także 70-calowy telewizor LCD Sharp, który jako pierwszy oferuje pełną kompatybilność ze standardem 8K (16x HD) – jest to oszałamiająca rozdzielczość 7680 x 4320 px. Żeby otrzymać obraz w takiej rozdzielczości trzeba podłączyć do telewizora aż 4 kable HDMI.

Continental Automotive 3D Touch Surface, stworzony przez firmę Continental Automotive, jest pierwszym na świecie ekranem dotykowym z powierzchnią 3D, który zdecydowanie zwiększa intuicyjność korzystania z ekranów dotykowych. Pozwoli to także na wygodniejsze (i bezpieczniejsze) korzystanie z ekranów wbudowanych w kokpity nowoczesnych samochodów.

Dodatkowo, nagrody otrzymają także Kolon Industries za Colorless Polyimide (giętkie ekrany), Synaptics za Optical In-Display Fingerprint Sensor (czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem) i LG za UHD Crystal Sound OLED (głośnik wbudowany w panel OLED).

Nagrody zostaną rozdane w przyszłą środę, 23 maja, podczas otwarcia konferencji Display Week.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: