“iPhone 9”, a może “iPhone X Lite”? W sieci pojawiają się informacje o nazwie i wyglądzie nowego iPhone’a z ekranem LCD 6,1″

Tomek Czech   3 czerwca 2018

Na stronie wysla.com pojawiły się informacje na temat nowego, “budżetowego” iPhone’a z ekranem LCD 6,1″, którego Apple ma wprowadzić na rynek jesienią tego roku. Rysunki schematyczne telefonu (nazwanego przez informatorów “iPhone 9”), które podobno pochodzą od jednego z dużych producentów etui do smartfonów zdradzają, jak będzie wyglądał nowy iPhone.

berrolia

Telefon ma mieć ekran edge-to-edge z notchem, jak iPhone X. Jednak ramki wokół wyświetlacza mają być nieco szersze od tych, które zastosowano w obecnym flagowcu z Cupertino.

Nowy iPhone ma być wyposażony w pojedynczą tylną kamerę.

Ma mieć 75,7 mm szerokości i 150,9 mm długości. Byłby więc nieco większy od iPhone’a X, który ma 70,9 mm szerokości i 143,6 mm długości. Byłby też od niego grubszy o 0,6 mm (8,32 mm vs. 7,7 mm).

Porównanie 5,8-calowego iPhone’a X z nowym 6,1-calowym iPhonem wyglądałoby mniej więcej tak:

Na stronie wysla.com pojawiły się też rysunki schematyczne rzekomo przedstawiające 6,5-calowego “iPhone’a X Plus”. Jeśli informacje na nich są prawdziwe, iPhone z największym w historii ekranem miałby 77,4 mm szerokości, 157,5 mm długości i 7,7 mm grubości.

Porównanie wszystkich trzech nowych iPhone’ów, które będą miały premierę jesienią, wyglądałoby tak:

Rendery nowego iPhone’a 6,1″ opublikował na Twitterze również znany leaker Benjamin Geskin, który nazywa nowy telefon “iPhone X Lite”.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: wylsa.com

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: