Raport: Apple może zaprezentować MacBooka Pro z 32 GB RAM i sześciordzeniowym procesorem Intel Core i7

Tomek Czech   4 czerwca 2018

Na Geekbench pojawił się wyniki urządzenia oznaczonego jako “MacBookPro14,3”, wyposażonego w nowy, sześciordzeniowy procesor Intela – Core i7-8750H, który jest częścią serii Coffee Lake. Może to świadczyć o tym, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego MacBooka Pro.

berrolia

Co prawda ostatnie informacje wskazują, że Apple nie zaprezentuje żadnego nowego sprzętu na rozpoczynającym się dzisiaj WWDC 2018, ale, po pierwsze – nie jest to ostatecznie przesądzone, po drugie – firma może po prostu wprowadzić do sprzedaży taki model MacBooka Pro później (czyli w drugim lub trzecim kwartale tego roku).

Bazowa częstotliwość taktowania procesora w znalezionym w Geekbench “MacBookPro14,3” to 2,2 GHz, czyli mniejsza niż w dostępnych teraz MBP, ale z Turbo Boost to aż 4,1 GHz – tyle, ile zapewnia 15-calowy MBP z najlepszym z oferowanych przez Apple chipów. Z tym, że w tym momencie możemy kupić MBP z maksymalnie czterordzeniowym procesorem, a chip w nowym modelu jest sześciordzeniowy.

Dlatego jego wynik multi-core jest bardzo okazały – 22316, czyli aż o 30% wyższy niż najlepszy wynik uzyskany przez obecnie dostępne MacBooki Pro.

No i co najciekawsze – “MacBookPro14,3” wyposażony jest w 32 GB RAM (DDR4). Aktualnie maksymalna ilość ram w MBP to 16 GB.

Czy taki komputer pojawi się na rynku? Przekonamy się dzisiaj po 19:00, albo… jesienią.

HIT DNIA z okazji WWDC 2018 – niezwykły powerbank iWalk Scorpion 8000 z certyfikatem MFi


Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: