Aplikacja Apple Support, karty upominkowe App Store i iTunes dostępne w Polsce – czasz na Siri i Apple Store?

Marcin Chrobak   14 czerwca 2018

Oficjalna aplikacja Apple Support została wprowadzona do 20 nowych krajów i regionów – w tym i Polski! W tym miesiącu w naszym kraju rozpoczęto też oficjalną sprzedaż kart podarunkowych App Store & iTunes Store. Czy oznacza to, że Apple w końcu zauważyło nasz kraj?

berrolia

Apple Support

Aplikacja Apple Suport umożliwia otrzymywanie pomocy technicznej dotyczącej urządzeń i usług oferowanych przez Apple – za pomocą połączenia telefonicznego, czatu bądź też e-maila do przedstawiciela Apple Support.

W aplikacji możemy także przeczytać porady tłumaczące działanie różnych funkcji i usług systemowych – np. jak używać AirPlay.

Aplikacja Apple Support automatycznie dostosowywuje wyświetlane informacje do urządzeń, które są przypisane do naszego konta Apple ID.

Oprócz Polski aplikacja Apple Support pojawiła się także w Czechach, Dani, Finlandii, Indonezji, Norwegii, Portugalii, Rosji i na Węgrzech.

Karty upominkowe App Store i iTunes

Karty upominkowe są także od niedawna oficjalnie dostępne w naszym kraju.

Możemy je kupić w wybranych punktach sprzedaży, jak np. Auchan, Cortland, Empik, Komputronik, Media Expert.

Fizyczne karty upominkowe dostępne są w nominałach 50 zł, 100 zł i 150 zł.

Po użyciu karty upominkowej App Store i iTunes środki, które się na niej znajdują trafią na Twoje konto Apple ID. Możesz ich użyć w sklepach App Store, iTunes Store bądź też iBooks Store.

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w oficjalnym dokumencie wsparcia technicznego Apple (w języku polskim).

Co z tą Polską?

A przynajmniej co z tym Apple w Polsce? Wciąż nie mamy dostępu do wielu funkcjonalności, a nawet pewnych aplikacji w iOS (News). Nie wspomnę już o braku obsługi Siri w naszym języku.

Wciąż w naszym kraju nie mamy też oficjalnych sklepów Apple Store – dostępny jest on jedynie online, a my zmuszeni jesteśmy kupować sprzęt z nadgryzionym jabłkiem u jednego z naszych rodzimych Autoryzowanych Resellerów.

Być może wprowadzenie obsługi jęzka polskiego do aplikacji Apple Support oraz kart upominkowych App Store i iTunes zwiastuje nadejście większych zmian?

Miejmy taką nadzieję.

 

HIT TYGODNIA: Ładowarka bezprzewodowa BENKS HEARTHSTONE z funkcją szybkiego ładowania iPhone’a 8/8 Plus/X w rewelacyjnej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: