Aplikacja Apple Support, karty upominkowe App Store i iTunes dostępne w Polsce – czasz na Siri i Apple Store?

Marcin Chrobak   14 czerwca 2018

Oficjalna aplikacja Apple Support została wprowadzona do 20 nowych krajów i regionów – w tym i Polski! W tym miesiącu w naszym kraju rozpoczęto też oficjalną sprzedaż kart podarunkowych App Store & iTunes Store. Czy oznacza to, że Apple w końcu zauważyło nasz kraj?

berrolia

Apple Support

Aplikacja Apple Suport umożliwia otrzymywanie pomocy technicznej dotyczącej urządzeń i usług oferowanych przez Apple – za pomocą połączenia telefonicznego, czatu bądź też e-maila do przedstawiciela Apple Support.

W aplikacji możemy także przeczytać porady tłumaczące działanie różnych funkcji i usług systemowych – np. jak używać AirPlay.

Aplikacja Apple Support automatycznie dostosowywuje wyświetlane informacje do urządzeń, które są przypisane do naszego konta Apple ID.

Oprócz Polski aplikacja Apple Support pojawiła się także w Czechach, Dani, Finlandii, Indonezji, Norwegii, Portugalii, Rosji i na Węgrzech.

Karty upominkowe App Store i iTunes

Karty upominkowe są także od niedawna oficjalnie dostępne w naszym kraju.

Możemy je kupić w wybranych punktach sprzedaży, jak np. Auchan, Cortland, Empik, Komputronik, Media Expert.

Fizyczne karty upominkowe dostępne są w nominałach 50 zł, 100 zł i 150 zł.

Po użyciu karty upominkowej App Store i iTunes środki, które się na niej znajdują trafią na Twoje konto Apple ID. Możesz ich użyć w sklepach App Store, iTunes Store bądź też iBooks Store.

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w oficjalnym dokumencie wsparcia technicznego Apple (w języku polskim).

Co z tą Polską?

A przynajmniej co z tym Apple w Polsce? Wciąż nie mamy dostępu do wielu funkcjonalności, a nawet pewnych aplikacji w iOS (News). Nie wspomnę już o braku obsługi Siri w naszym języku.

Wciąż w naszym kraju nie mamy też oficjalnych sklepów Apple Store – dostępny jest on jedynie online, a my zmuszeni jesteśmy kupować sprzęt z nadgryzionym jabłkiem u jednego z naszych rodzimych Autoryzowanych Resellerów.

Być może wprowadzenie obsługi jęzka polskiego do aplikacji Apple Support oraz kart upominkowych App Store i iTunes zwiastuje nadejście większych zmian?

Miejmy taką nadzieję.

 

HIT TYGODNIA: Ładowarka bezprzewodowa BENKS HEARTHSTONE z funkcją szybkiego ładowania iPhone’a 8/8 Plus/X w rewelacyjnej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Dołącz do grupy fanów HomeKit na Facebooku!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: