Tegoroczne modele iPhone będą ładować się jeszcze szybciej? (Raport)

Marcin Chrobak   13 czerwca 2018

Według nowego raportu otrzymanego przez Appleinsider Apple ma w planach użyć lepszej technologii, która umożliwi nowym iPhone’om dużo szybsze ładowanie niż do tej pory.

berrolia

Jak dobrze wiemy iPhone’y mają dużo lepszy czas pracy na baterii niż większość (podkreślam – większość) smartfonów z Androidem, ale to te drugie wygrywają jeżeli chodzi o szybkie przywracanie jej do 100%.

Apple ponoć ma zamiar rozpocząć współpracę z nowymi dostawcami części, którzy zapewnią odpowiednie moduły potrzebne do szybszego ładowania urządzeń z nadgryzionym jabłkiem.

Jun Zhang, analityk Rosenblatt Securities twierdzi, że Apple planuje wymienić aktualne obwody elektryczne obsługujące do 5V 2A na takie, które podołają 5V 3A.

Dotyczy to ponoć wszystkich planowanych (prawdopodobnie) 3 modeli iPhone’a na ten rok – następcę iPhone X, iPhone X w wersji Plus oraz budżetowego iPhone’a z ekranem 6,4″ LCD.

To ponoć pozwoli nowym iPhone’om “dostarczać szybszego naładowania oraz lepiej konkurować z producentami smartfonów z Androidem” – tak pisze Jun Zhang w raporcie, który otrzymało Appleinsider.

Z raportu dowiadujemy się także, że dla budżetowego iPhone’a Apple chce wymienić producenta, który dostarcza części odpowiadające za bezprzewodowe ładowanie – z Broadcom na Texas Instruments.

Zhang przepowiada także, że produkcja iPhone’ów wzrośnie w drugiej połowie roku – ze względu na premierę nowych modeli. Apple prawdopodobnie wyprodukuje 100 milionów, a wyśle 85 milionów urządzeń do końca bieżącego roku.

 

HIT TYGODNIA: Ładowarka bezprzewodowa BENKS HEARTHSTONE z funkcją szybkiego ładowania iPhone’a 8/8 Plus/X w rewelacyjnej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider
Grafika: Mashable

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: