Recenzja magnetycznego uchwytu samochodowego eSTUFF MagnIQ Dashboard Car Holder

Marcin Chrobak   21 lipca 2018

Nie jestem wielkim fanem uchwytów samochodowych dla smartfonów – głównie z powodu sposobu w jaki musimy nasz telefon w nie wkładać i wyciągać. Postanowiłem przetestować uchwyt eSTUFF MagnIQ Dashboard Car Holder, który dosłownie przyciąga naszego iPhone’a.

berrolia

Wygląd

eSTUFF MagnIQ Dashboard Car Holder to niepozorny uchwyt samochodowy, który jest naprawdę wygodny w użytkowaniu na codzień.

Jego wygląd jest dosyć minimalistyczny i dzięki temu powinien pasować do większości kokpitów samochodowych.
Nie wyróżnia się, a to moim zdaniem bardzo ważna cecha każdego z akcesoriów samochodowych.

Wykonany jest praktycznie w całości z czarnego plastiku – oprócz magnetycznej główki o której za chwilę. Tworzywo sztuczne nie trzeszczy ani nie wygina się pod wpływem nacisku co wróży długotrwałe bezproblemowe działanie.

Funkcjonalność

Uchwyt eSTUFF MagnIQ Dashboard Car Holder składa się z trzech części:

  • Dolnej, którą przyczepiamy w wybranym miejscu w naszym samochodzie
  • Rączki, którą możemy zamontować w dwóch kierunkach
  • Magnetycznej główki na którą kładziemy telefon

Dolna część uchwytu jest dosyć wysokim (2-3 cm) kołem – z lekkim spadem w kierunku odwrotnym do pozycji miejsca na jego rączkę.

Na jej spodzie znajdziemy gumową przyssawkę typu gekon, która naprawdę mocno trzyma się zarówno szyby jak i plastików w kokpicie, a jej oderwanie od powierzchni bez zwolnienia z blokady jest zadaniem trudnym – aczkolwiek możliwym.

Jest to zdecydowany plus ponieważ w większości uchwytów samochodowych stosowane są zwykłe gumowe przyssawki. Potrafią one odpaść podczas jazdy, a na dodatek parcieją i przestają pełnić swoją funkcje.

Rączkę uchwytu możemy zamontować w części dolnej w obie strony – w zależności od kątu i ustawienia, które chcemy uzyskać.

Magnetyczna główka zamocowana jest do rączki uchwytem znanym z nawigacji GPS. Umożliwia nam on ustawienie pozycji główki (a tym samym smartfona) dokładnie tak jak chcemy.

Metal i magnesy

W zestawie z uchwytem eSTUFF MagnIQ Dashboard Car Holder znajdziemy dwie metalowe płytki (w tym jedna z taśmą klejącą 3M). To właśnie dzięki nim nasz iPhone będzie się trzymał w miejscu.

Mamy parę opcji jeżeli chodzi o ich montaż:

  • Przyklejenie płytki bezpośrednio do tyłu obudowy telefonu
  • Włożenie jej pod etui
  • Skorzystanie ze specjalnego etui z miejscem na metalową płytkę

Dla większości osób polecam opcję numer dwa, czyli wsadzenie płytki pod etui. Jest ona bardzo cienka, a w związku z tym nie będzie wybrzuszać naszego telefonu. Wsadzenie jej pod etui nie wpływa także negatywnie na “trzymanie się” jej uchwytu.

Wraz z uchwytem eSTUFF otrzymałem od ThinkStore etui firmy Spigen – SPG Think Fit dla mojego iPhone 6S Plus, w kolorze czarnym.

Jest to etui wykonane z tworzywa sztucznego, które ma specjalnie przygotowane miejsce do wsadzenia metalowej płytki – a to od uchwytu eSTUFF mieści się tam bez problemu.

Etui Spigen SGP Think Fit wbrew swojej nazwie nie jest ultra cieńkie. Jego grubość jak dla mnie jest w sam raz – pomiędzy cięższymi etui (jak np. silikonowe Apple), a tymi bardzo cieńkimi, które niestety zbyt dobrze naszego iPhone’a przez upadkiem nie uchronią.

Użytkowanie i bezpieczeństwo

Korzystanie z uchwytu eSTUFF jest bardzo proste. Wystarczy przyłożyć do niego telefon, a magnes go przyciągnie i będzie trzymał w miejscu. Chcesz skorzystać z telefonu? Nic prostszego, po prostu go podnieść.

Pomimo tej łatwości użytkowania nie tracimy w żaden sposób na bezpieczeństwie. Użytkuję uchwytu eSTUFF od ponad 2 tygodni i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się żeby mój iPhone 6S Plus z niego spadł – a jak Wiemy nasze polskie drogi brakiem dziur nie grzeszą.

Uchwyt montowałem zarówno w kokpicie samochodu jak i na przedniej szybie – w obydwu miejscach trzymał się bardzo mocno.

Jeżeli obawiacie się o bezpieczeństwo Waszej baterii (i kart płatniczych) ze względu na magnes… to możecie przestać. Według producenta eSTUFF uchwyt magnetyczny w żaden negatywny sposób na nie nie wpływa.

Podsumowanie

Uchwyt samochodowy eSTUFF MagnIQ Dashboard Car Holder będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią wygodę i łatwość korzystania z wszelakich akcesoriów.

Jeżeli szukacie uchwytu samochodowego to z całą pewnością z zakupu eSTUFF MagnIQ Dashboard Car Holder będziecie zadowoleni.

Oprócz wersji z przyssawką eSTUFF oferuje także wariant z uchwytem, który można zamontować na kratce nawiewu samochodu – eSTUFF MagnIQ Vent Duct Car Holder.

Dostępne w ThinkStore

Testowany przeze mnie uchwyt eSTUFF MagnIQ Dashboard Car Holder znajdziecie w ThinkStore za jedyne 89 zł.

 

Etui Spigen SPG Think Fit (dla różnych modeli iPhone’a także znajdziecie w ThinkStore – model przeznaczony dla iPhone 6S Plus kosztuje 49 zł.

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: