Chcesz dynamiczną, zmieniającą się w ciągu dnia tapetę z macOS Mojave? Przygotowaliśmy dla Ciebie gotowca!

Łukasz Bernaczyk   20 lipca 2018

Tapeta macOS Mojave podzielona

macOS 10.14 Mojave nadchodzi wielkimi krokami. Apple zaprezentowało kluczowe nowości podczas premierowego pokazu nowego systemu w czerwcu tego roku, potem gigant z Cupertino wypuścił cztery wersje beta systemu i co bardziej niecierpliwi użytkownicy zdążyli już wychwycić wiele nowinek.

O nowościach macOS Mojave pisaliśmy szczegółowo tutaj, dzisiaj chciałem wspomnieć tylko o jednej – Dynamic Desktop. Nie wprowadza ona w prawdzie jakieś rewolucyjnej funkcjonalności, ale sprawia, że Twój Mac będzie jeszcze ciekawszy wizualnie.

berrolia

Dynamic Desktop – to specjalny zestaw tapet dla systemu macOS, które zmieniają się dynamicznie w zależności od pory dnia. Jak się okazuje, wcale nie musisz instalować wersji beta macOS Mojave, by już dziś cieszyć się dynamicznym tłem Twojego pulpitu.

iMac z tapetą Mojave

Aby uzyskać dynamiczną tapetę Mojave w wersji systemu macOS, jaką aktualnie posiadasz, postępuj według przygotowanej przez nas instrukcji.

  1. Pobierz gotowy zestaw tapet stąd. (Są to oryginalne tapety z macOS Mojave; w systemie jest ich szesnaście i zmieniają się dynamicznie co 1,5 godziny. W obecnej wersji High Sierra, jak i w poprzednich, można ustawić zmianę tapety maksymalnie co godzinę. Dlatego przygotowałem dla Was zmodyfikowany zestaw tapet, w którym podwoiłem niektóre z nich, tak, by było ich 24. Sprawia to, że przez całą dobę, na włączonym komputerze tapety będą się zmieniały jak w macOS Mojave).
  2. Rozpakuj plik i zapisz w dowolnej lokalizacji.
  3. Wejdź w „Preferencje systemowe”, a następnie w „Wygaszacz i biurko”.
  4. W zakładce „Biurko” dodaj znakiem plusa folder z lokalizacji, którą podałeś w pkt. 2.
  5. U dołu panelu zaznacz opcję „Zmieniaj obrazek” i wybierz opcję „co godzinę”.
  6. Gotowe! Możesz cieszyć się dynamiczną tapetą z macOS Mojave.

Panel sterowania

A jeżeli zamiast dynamicznej tapety wolisz tę ze zdjęcia nagłówkowego tego artykułu, to przygotowałem ją dla Ciebie w rozdzielczości 5K! Po prostu kliknij tutaj i zapisz zdjęcie.

Zobacz także:

HIT TYGODNIA: Etui z limitowanej edycji SPIGEN CLASSIC dla iPhone’a X: model ONE lub C1

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Black Friday - słuchawki bezprzewodowe z ANC BEOPLAY H9 3rd Gen tańsze o 700 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: