iOS 12 wprowadza znacznie lepszy tryb portretowy

Łukasz Bernaczyk   12 sierpnia 2018

Pomimo, że w iOS 12 Apple skupiło się głównie na wydajności i stabilności, system ten naładowany jest wieloma ciekawymi nowościami. Jeśli lubisz robić zdjęcia swoim iPhonem, ta jedna szczególnie przypadnie Ci do gustu.

berrolia

Sporą część nowości w iOS 12 Apple pokazało podczas tegorocznej WWDC, ale też o wielu z nich nie wspomniało w ogóle. Społeczność testująca kolejne wersje beta systemu musiała sama pobawić się w Sherlocka Holmesa i poodkrywać pozostałe tajniki nowego iOS.

W ostatnim czasie na jedną z takich „ukrytych” nowinek wpadł Ben Sandofsky, twórca aplikacji Halide Camera.

Analizując dane zapisywane przez iPhone’a X podczas robienia zdjęć w trybie portretowym na iOS 12, zauważył znaczną różnicę w jakości detali na zdjęciach w porównaniu z takimi samymi zdjęciami wykonanymi tym samym iPhonem, ale z zainstalowanym iOS 11.

tryb portretowy w iOS 11 vs. iOS 12

Uwielbiam tryb portretowy w moim „iksie”. Dwie kamery iPhone’a w połączeniu z algorytmami zaszytymi w oprogramowaniu sprawiają, że osoba na zdjęciu jest wyostrzona, natomiast tło za nią lekko rozmazane.

Jedynym problemem na takich zdjęciach było to, że w niektórych przypadkach oprogramowanie nie do końca dobrze interpretowało co jest tłem, a co obiektem, który ma być na pierwszym planie. W rezultacie czego kontury pierwszoplanowego obiektu bywały również rozmazywane.

Jak widać na zdjęciu powyżej, wydaje się, że Apple rozwiązało ten problem.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: