Rok “s” – w tym roku Apple zróżnicuje ofertę iPhone’ów, ale nie wprowadzi większych zmian hardware’owych (raport)

Tomek Czech   30 sierpnia 2018

Aktualizacja: Wyciekły zdjęcia i nazwa nowych iPhone’ów!

Rok “s” – w taki sposób niektórzy pracownicy Apple odnoszą się do wrześniowej premiery nowych iPhone’ów (2018), podaje Bloomberg. Oznacza to, że w tym roku firma z Cupertino skupi się bardziej na zróżnicowaniu oferty – więcej modeli, nowe rozmiary, więcej opcji cenowych, nowe funkcje, nowe kolory, itd. – niż na radykalnej zmianie wyglądu swoich smartfonów.

berrolia

iPhone 2018: trzy nowe modele

Opierając się na źródłach wewnątrz Apple, Mark Gurman z Bloomberga potwierdza to, czego spodziewamy się od dawna – w tym roku zobaczymy trzy nowe iPhone’y:

  • iPhone X drugiej generacji – z ekranem OLED 5,8-cala
  • “iPhone X Plus” – z ekranem OLED 6,5-cala
  • tańszy model z ekranem LCD 6,1-cala

Wszystkie modele będą miały dizajn iPhone’a X, czyli ekran edge-to-edge z notchem i Face ID oraz szklaną obudowę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe.

iPhone X Plus ma być skierowany do użytkowników preferujących telefony z większymi wyświetlaczami. Będzie to smartfon z jednym z największych ekranów na rynku – obecnie większy ekran ma jedynie Xiaomi Mi Max 3 (6,9″),  5 września ma mieć premierę Honor 8X Max, który może zostać wyposażony w aż 7,1-calowy wyświetlacz.

iPhone X drugiej generacji ma różnić się od dotychczasowego modelu przede wszystkim szybszym procesorem i lepszą kamerą.

Najważniejszym nowym iPhonem może być model z ekranem LCD 6,1″. Bezramkowa konstrukcja, Face ID, ekran nieco większy niż w iPhonie X – to wszystko za znacznie niższą cenę niż “iks”. Według dotychczasowych doniesień, ten “budżetowy” iPhone będzie kosztował mniej więcej tyle, ile iPhone 8 (około 699 dol./3500 zł). Ma być dostępny w wielu wersjach kolorystycznych – innych niż modele z ekranami OLED.

Według informatorów Gurmana, Apple “co najmniej rozważało” użycie nazwy »iPhone Xs« dla tegorocznych modeli. Twierdzą oni też, że w tym roku firma z Cupertino może pozbyć się określenia “Plus” z nazwy iPhone’a.

To, jak będą się nazywały wszystkie trzy nowe modele pozostaje jedną z największych niewiadomych przed najbliższą konferencją Apple, która prawdopodobnie odbędzie się 12 września.

Wszystkiego, co wiemy o nowych iPhone’ach (2018) dowiesz się stąd. Możesz zobaczyć też nasze wideo na ten temat.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: