Uszkodzenie iPhone’a – naprawiać w serwisie czy wymienić na nowszy model?

Redakcja   16 września 2018

Autorem tesktu jest ekspert z serwisu Apple – iDoit.

***

Niewątpliwie iPhone od Apple ma w sobie coś wyjątkowego, co nie pozwala przejść obok niego obojętnie. Nie chodzi wyłącznie o piękny design, ale kulturę pracy oprogramowania i pełną synchronizację z MacBookiem czy iPadem. Kiedy już go kupimy, warto o niego należycie zadbać, bo są to jedne z najlepszych, ale zarazem najdroższych urządzeń na rynku.

Nie da się ukryć, że iPhone’a stosunkowo łatwo uszkodzić, bo przecież wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon na przykład wypadł nam z ręki i mamy niemal pewność, że szybka się zbije. Naprawa nie jest tania i czasami może skończyć się koniecznością wymiany telefonu na nowy.

Jednak co zrobić, kiedy mimo naszych prób i starań dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, a iPhone ulegnie uszkodzeniu?

berrolia

Szkolne wypadki z iPhone…

Każdego roku wraz z rozpoczęciem szkoły we wrześniu, w serwisach wzrasta również liczba napraw iPhone’a. Najczęściej jest to rozbita szybka, gdyż na szkolnych przerwach łatwo o kogoś zahaczyć, a wtedy już tylko krok do tego, aby telefon upadł na twardą posadzkę.

Nie rzadziej zdarzają się również zalania telefonu, szczególnie kiedy organizowane są różnego rodzaju wycieczki, czy chociażby, wyjazdy na basen lub parków wodnych. Oczywiste jest, że młodzież chce zabrać ze sobą telefon, aby uwiecznić chwile zabawy i od razu podzielić się ze znajomymi w aplikacjach społecznościowych.

Niestety, podczas szalonych zabaw łatwo o wypuszczenie iPhone’a z rąk i od razu pochłonie go woda. Co prawda nowsze modele są odporne na kurz i wilgoć, ale nawet dla nich zbyt długie przebywanie w wodzie nie skończy się dobrze.

Szybka naprawa szybki czy wymiana telefonu?

Przede wszystkim, nie należy panikować. Może skończyć się na tym, że wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut, aby profesjonalny i szybki serwis Apple dokonał wymiany zbitego wyświetlacza i przywrócił do pełnej sprawności. Wymiana szybki w iPhone może potrwać ok 20-30 minut.

Nieco gorzej wygląda sprawa z zalaniem, ale i tutaj zawsze jest jakaś szansa. W ostateczności, kiedy telefonu nie uda się uratować, to zawsze można starać się przynajmniej odzyskać dane z iPhone’a.

Kupić nowy…? Premiera najnowszych urządzeń od Apple

Na konferencji 12 września 2018 r. Apple zaprezentowało nową linię iPhone’ów. Urządzenia zdecydowanie wprowadzają nową jakość na rynek i – jak zapowiadano wcześniej – są podobne do iPhone’a X, który nie miał już ramek, a wyświetlacz zajmował cały przedni panel telefonu.

W tym przypadku mamy trzy modele: iPhone XS, iPhone XS Max oraz XR. Ten ostatni jest najtańszy, jego cena oscyluje w granicach 3700 zł. Pozostałe dwa modele dostępne są w cenach od 5000 zł, co niektórym z całą pewnością wydawać się może ceną zaporową.

Zatem jeśli Twój dotychczasowy Apple iPhone jest już nie do naprawienia lub odsłużył swoje, to może czas pomyśleć o nowym modelu?

Serwisowanie urządzeń Apple — gdzie warto się udać?

Teoretycznie na rynku masz do dyspozycji różne serwisy Apple, jednak prawda jest taka, że dosłownie garstka z nich zajmie się Twoim iPhonem z należytą starannością. I nie chodzi o specjalne traktowanie urządzeń od Apple, ale stosowanie oryginalnych podzespołów, a nie chińskich zamienników. Tym bardziej, że cenowo wygląda to u nich niestety bardzo podobnie, co można wręcz nazwać celowym wprowadzaniem w błąd.

Dlatego też, jeśli zależy Ci na tym, aby naprawa przebiegła prawidłowo, to wybierz taki serwis iPhone, który szczyci się dobrymi opiniami wśród klientów i oferuje naprawę na oryginalnych podzespołach. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twój iPhone będzie działał tak samo świetnie, jak przed uszkodzeniem.

Sprawdź: Serwis Apple iPhone Wrocław, Naprawa iPhone Warszawa

Grafika

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: