Tankujesz na Orlenie? Teraz możesz zapłacić za paliwo smartfonem bezpośrednio przy dystrybutorze dzięki Orlen Pay

Łukasz Bernaczyk   30 października 2018

PKN Orlen udostępnił nową wersję aplikacji Orlen Mobile, a w niej moduł Orlen Pay, dzięki któremu po tankowaniu nie musisz już stać w kolejce do kasy.

berrolia

Usługa Orlen Pay, jako część aplikacji Orlen Mobile, jest dostępna zarówno na iPhone’y jak i smartfony z Androidem.

Aby skorzystać z płatności bezpośrednio przy dystrybutorze wystarczy dokonać jednorazowej rejestracji oraz dodać kartę płatniczą do aplikacji.

Sama płatność odbywa się od razu po zatankowaniu poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na dystrybutorze i potwierdzenie płatności w aplikacji. Nie musimy stać w kolejkach do kasy.

W okresie promocji dla tych, którzy po zapłaceniu rachunku za paliwo skorzystają z oferty sklepowej i gastronomicznej w aplikacji zostały przygotowane kupony rabatowe.

Nowa wersja aplikacji Orlen Mobile, oprócz płatności przy dystrybutorze, daje między innymi również dostęp do historii transakcji, czy zbierania punktów VITAY.  Z aplikacji mogą korzystać osoby indywidualne i prowadzące działalność gospodarczą.

Na chwilę obecną mobilne płatności za paliwo zostały wdrożone na 1300 stacjach Orlen w całej Polsce – dystrybutory są na nich oznakowane specjalną naklejką. Równolegle rozwiązanie to zostało również wdrożone w Czechach na 406 stacjach Benzina, należących do Grupy Orlen.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: