Nowe akcesoria do iPada Pro – Apple Pencil 2 i Smart Keyboard Folio (+ ceny w Polsce)

Łukasz Bernaczyk   31 października 2018

Podczas wczorajszej konferencji Apple premierę miał nowy iPad Pro, ale również nowe wersje akcesoriów do niego – Apple Pencil 2 oraz klawiatura Smart Keyboard Folio. Zobaczmy, co o nich wiemy i ile kosztują w Polsce.

berrolia

Apple Pencil 2 – nowości

Ołówek od Apple został przeprojektowany i wzbogacony o szereg nowych funkcjonalności.

Nowy ośmiokątny design ma ułatwić trzymanie urządzenia. Dzięki temu kształtowi rysik łatwiej magnetycznie przyczepia się do bocznej krawędzi iPada.

Jeśli chodzi o wymiary, to średnica i masa w zasadzie nie uległy zmianie, druga generacja Apple Pencil jest natomiast o 1 cm krótsza od swojego poprzednika. Spowodowane jest to brakiem złącza Lightning w górnej części – nowy Apple Pencil 2 ładuje się bowiem bezprzewodowo.

Wystarczy magnetycznie przyłączyć ołówek do dłuższej krawędzi nowego iPada Pro i automatycznie rozpocznie się bezprzewodowe ładowanie.

Apple Pencil 2 obsługuje teraz dodatkowe gesty – wystarczy stuknąć w ołówek palcem, by otworzyć aplikację Notatki lub tapnąć dwukrotnie, by zmienić narzędzie na gumkę do mazania. Gesty te można również spersonalizować według własnych upodobań w Ustawieniach.

Cena Apple Pencil 2 w Polsce

W internetowym sklepie Apple nowy Apple Pencil 2 kosztuje 599 zł.

W tej cenie możemy również zrobić bezpłatny grawerunek na jednej z powierzchni bocznych ołówka.

Etui Smart Keyboard Folio

Jeżeli nie znacie tego produktu, to – tłumacząc najprościej – jest to klawiatura i etui do iPada połączone w jedno.

Etui magnetycznie łączy się z tylną częścią obudowy iPada Pro, zapewniając ochronę zarówno z tyłu, jak i z przodu urządzenia.

Wymiana danych między klawiaturą a iPadem oraz zasilanie klawiatury odbywa się przez Smart Connector, co sprawia, że nie musimy się martwić, że klawiatura się rozładuje, a samo podłączenie Smart Keyboard Folio jest proste i szybkie.

 

Etui Smart Keyboard Folio – cena w Polsce

W internetowym sklepie Apple za nową wersję etui połączonego z klawiaturą zapłacisz odpowiednio 849 zł za wersję do nowego iPada Pro 11 cali lub 929 zł za wersję do iPada Pro 12,9 cala.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Zobacz także:

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: