Raport: nowy iPhone XI (2019) z trzema tylnymi obiektywami (wideo)

Tomek Czech   6 stycznia 2019

Znany leaker Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks) opublikował we współpracy z serwisem Digit.in rendery, które mają przedstawiać nowego iPhone’a (2019). Opierają się one najprawdopodobniej na schematach CAD, które Hemmerstoffer mógł uzyskać od jednego z chińskich podwykonawców Apple. 

berrolia

iPhone 2019 – trzy kamery?

Właściwie jedyną nowością, którą przedstawiają rendery jest całkowicie przeprojektowana tylna kamera, która posiada trzy obiektywy. Nie są ułożone jeden pod drugim, lecz rozmieszczone na planie trójkąta na wybrzuszeniu w kształcie kwadratu, na którym znajduje się również flash i mikrofon.

Kwadratowe wybrzuszenie przypomina to znane z flagowca Huawei – Mate 20 Pro.

Oczywiście Hemmerstoffer zaznacza, że nowy iPhone znajduje się dopiero we wczesnej fazie projektowania (EVT – Engineering Validation Test), więc jeszcze wiele może się zmienić.

Ale o tym, że tegoroczne iPhone’y maja mieć trzy kamery słyszymy od dawna. Twierdzi tak mi.in. analityk Ming-Chi Kuo.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: