Telewizory Samsunga ze wsparciem AirPlay 2, Siri i filmami z iTunes. Smart TV od LG i Vizio dodatkowo z HomeKit

Łukasz Bernaczyk   7 stycznia 2019

To bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple, którzy mają lub zamierzają kupić telewizor Samsunga, LG lub Vizio – już niebawem będziecie mogli przesyłać obraz i dźwięk za pomocą AirPlay 2 z urządzeń Apple bezpośrednio na telewizory tych marek z funkcją smart TV. Dodatkowo, w telewizorach tych znajdziecie iTunes z jego bazą filmów i seriali.

berrolia

Samsung Smart TV z AirPlay 2, Siri i iTunes

Jako pierwszy o partnerstwie z Apple poinformował Samsung, zaskakując chyba wszystkich.

Efektem porozumienia obu firm będzie właśnie wsparcie dla AirPlay 2 oraz aplikacja iTunes w telewizorach Smart TV Samsunga. Jeżeli chodzi o iTunes, na razie znajdziemy tam wyłącznie filmy i seriale, jednak nie można wykluczyć, że w przyszłości aplikacja będzie oferowała również muzykę i inne treści.

Powyższa funkcjonalność znajdzie się modelach telewizorów z rocznika 2019 oraz 2018 i zostanie dodana za pomocą uaktualnienia oprogramowania już wiosną tego roku.

Pozwoli ona również np. na odtworzenie ulubionego serialu czy filmu z iTunes na telewizorze Samsunga przez komendy głosowe Siri.

Nową współprace Apple z Samsungiem skomentował Eddy Cue, pełniący w Cupertino rolę wice prezesa ds. oprogramowania i usług internetowych:

 Z niecierpliwością czekamy na możliwość udostępnienia iTunes i AirPlay 2 jeszcze większej liczbie klientów na całym świecie dzięki Samsung Smart TV, więc użytkownicy iPhone’a, iPada i Maca mają jeszcze jeden sposób, aby cieszyć się ulubionymi materiałami na największym ekranie w swoim domu.

LG i Vizio Smart TV również z HomeKit

Dwaj inni producenci – LG i Vizio poinformowali dzisiaj, że oprócz AirPlay 2, ich smart TV zyskają też wsparcie dla HomeKit. Powoli to m.in. obsługiwać telewizory głosowo za pomocą Siri lub przez aplikację Dom na iPhonie, iPadzie lub Macu.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: