Premiera AirPods 2 z funkcjami monitorowania zdrowia jeszcze w pierwszej połowie roku – raport

Tomek Czech   23 stycznia 2019

DigiTimes podaje dzisiaj, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek słuchawek AirPods 2. Ich premiera ma się odbyć jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Swoje doniesienia tajwański serwis jak zwykle opiera na informacjach uzyskanych z łańcucha dostaw Apple.

AirPods 2 (2019)

DigiTimes nie podaje żadnych szczegółowych informacji o nowym modelu słuchawek poza tym, że będą posiadały funkcje monitorowania zdrowia.

O tym, że AirPods 2 mają być wyposażone w sensory biometryczne pisał już wcześniej Bloomberg i wspominał analityk Ming-Chi Kuo. Nie wiadomo jednak, o jakie dokładnie czujniki chodzi. Niektóre słuchawki douszne posiadają funkcję minitorowania tętna, ale jest raczej mało prawdopodobne, żeby Apple dublowało funkcjonalność AirPodsów i Apple Watcha.

AirPods 2 mają posiadać etui ładowane bezprzewodowo (kompatybilne z AirPower, która również ma się pojawić na rynku już niedługo). Według Ming-Chi Kuo, dodanie możliwości ładowania indukcyjnego, które wiąże się oddziaływaniem na etui wyższych temperatur, wymusi użycie innych materiałów, m.in. zawiasów wieczka etui. Ich cena ma być o około 60% wyższa niż obecnie użytych komponentów. Może, ale oczywiście nie musi, spowodować to wzrost ceny słuchawek.

Nowe AirPodsy mają też posiadać ulepszony moduł Bluetooth, większą odporność na wodę i pot oraz nowy chip z serii „W”. Mają również obsługiwać funkcję “Hey Siri”, która pozwala na aktywowanie asystenta głosowego Apple bez dotykania urządzenia.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: