W Play można już doładowywać konto za pomocą Apple Pay

Tomek Czech   13 marca 2019

Play, jako pierwszy z polskich operatorów, umożliwił doładowanie konta za pomocą Apple Pay. Nowa funkcja jest dostępna w aplikacji Play24, którą można pobrać za darmo w App Store.

berrolia

Play i Apple Pay

Każdy użytkownik chcący doładować swoje konto prepaid w aplikacji Play24, oprócz standardowych form płatności jak przelew czy przekierowanie na stronę doładowania.play.pl, nareszcie będzie mógł wykorzystać mobilne formy płatności. Oprócz BLIKA, który jest wdrożony już od jakiegoś czasu, od dziś można będzie użyć Apple Pay lub Google Pay, aby doładować swoje konto.

Żeby doładować swoje konto, trzeba pobrać aplikację Play24 z App Store, a następnie z menu wybrać opcję „Doładuj konto”. Po wpisaniu numeru telefonu oraz kwoty doładowania wystarczy wybrać Apple Pay jako sposób płatności. Po pozytywnej weryfikacji użytkownika konto zostanie doładowane.

Jak zapewnia Play, płatności Apple Pay oferują pełne bezpieczeństwo oraz ochronę prywatności.

Podczas realizowania transakcji nikt nie otrzymuje dostępu do danych klientów oraz ich nie przechowuje. Doładowanie konta Play, tak jak każda inna płatność mobilna, wymaga weryfikacji użytkownika – w przypadku urządzeń Apple wykorzystywane jest TouchID lub FaceID.

Oprócz Apple Pay, w aplikacji Play24 można już też doładowywać konto za pomocą Google Pay.

ZENS Liberty Glass Edition - już dostępna w Polsce!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: