mophie charge stream pad+, czyli ulepszony model „najlepszej ładowarki bezprzewodowej do iPhone’a”

Dawid Olczak   2 kwietnia 2019

Wszyscy dobrze znamy świetną jakość wykonania ładowarki bezprzewodowej mophie wireless charging base – stworzonej we współpracy z Apple i okrzykniętej najlepszą ładowarką bezprzewodową do iPhone’ów. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że była to najchętniej kupowana ładowarka w ThinkStore od początku powstania sklepu. W ostatnich tygodniach wyprzedały się całe jej zapasy. Ale dobra wiadomość jest taka, że mophie wprowadziło właśnie na rynek nową, ulepszoną wersję tego modelu – mophie charge stream pad+.

berrolia

mophie charge stream pad+

Nowa podstawka do ładowania indukcyjnego od mophie to połączenie najnowszej technologii w dziedzinie przenośnych ładowarek bezprzewodowych z doświadczeniem Apple, które brało czynny udział w projektowaniu tego produktu.

Pozwoliło to stworzyć minimalistyczną i dyskretną stację ładującą, zgodną ze standardem ładowania Qi, umożliwiającą ładowanie iPhone’a z mocą do 7,5 W. Natomiast w innych urządzeniach wspierających standard Qi możemy oczekiwać mocy ładowania dochodzącej aż do 10 W.

Wszystkie komponenty mophie charge stream pad+ zostały dobrane w taki sposób, aby zagwarantować nam maksymalną wydajność oraz bezpieczeństwo podczas ładowania.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że nowa ładowarka od mophie jest całkowicie bezgłośna. Nie usłyszymy wydobywających się z niej żadnych odgłosów podczas ładowania (trzasków, pisków), które są charakterystyczne dla wielu innych ładowarek. Z pewnością jest to zasługa wbudowanej elektroniki oraz ciśnieniowego odlewu metalu, który został dodatkowo pokryty antypoślizgową powłoką wykonaną z TPU, tworząc tym samym zwartą i solidną konstrukcję. Producent deklaruje również, że w trybie standby pobór mocy został zredukowany do minimum.

Kolejnym elementem, który wyróżnia mophie charge stream Ppd+ od swojego poprzednika jest zastosowanie innego złącza ładującego oraz kompletnie nowego zasilacza. W poprzedniej wersji mieliśmy do czynienia z zasilaczem ze zintegrowanym przewodem, który był zakończony autorskim złączem mophie. Natomiast w nowej wersji zastosowano zasilacz USB-A o maksymalnej mocy 18 W oraz przewód micro-USB. Przyznaję, że złącze Micro-USB niezbyt mocno przemawia do mojej wyobraźni, lecz zasilacz, do którego możemy podpiąć dowolny kabel, może okazać się przydatny.

Z ciekawych funkcjonalności trzeba wymienić  wykrywanie „obcych” przedmiotów. Dzięki temu ładowarka rozpocznie pracę tylko wtedy, gdy położymy na niej kompatybilne z nią urządzenie.

mophie charge stream pad+ jest i pewnie jeszcze długo będzie w moich oczach jednym z najlepiej wykonanych urządzeń na rynku. Jeżeli kiedykolwiek mieliście okazję obcować z jej poprzednią wersją, pewnie przyznacie mi rację.

mophie charge stream pad+ znajdziesz w ThinkStore.

Pamiętaj: kupując w ThinkStore, wspierasz ThinkApple.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: