Technologia w służbie ludzkości: nowy iPhone może posiadać funkcję monitorowania astmy

Łukasz Bernaczyk   30 maja 2019

Firma z Cupertino po raz kolejny potwierdza, jak ważnym elementem w ich strategii jest rozwijanie technologii związanych ze zdrowiem użytkownika. Choć Apple nie ujawnia jak inwestuje swoje pieniądze i jakie firmy kupuje, dowiedzieliśmy się właśnie, że poczyniło kolejny zakup związany z rozwojem swoich produktów jako narzędzi do monitorowania stanu zdrowia.

berrolia

Monitorowanie astmy

Na światło dzienne wypłynęły informacje potwierdzające zakup startupu zajmującego się oprogramowaniem do monitorowania astmy u dzieci.

Firma Tueo Health została kupiona przez Apple najprawdopodobniej już pod koniec 2018 roku, co potwierdzają zmiany stanowiska pracy (na „Apple Health”), jakie na swoich profilach na LinkedIn dokonali ówczesny prezes firmy oraz jej dyrektor zarządzający.

Tueo Health opracowało aplikację monitorującą stan astmy na podstawie danych zbieranych z dostępnych już na rynku monitorów oddechu dla dzieci. Na tej podstawie aplikacja wyznacza tak zwaną linię bazową oddechu badanego dziecka i na żywo wysyła rodzicom powiadomienia o jakichkolwiek odchyleniach od normy.

Dodatkowo, apka cały czas przesyła aktualne dane z połączonego czujnika oraz wyświetla wskazówki dotyczące prawidłowego postępowania z dzieckiem cierpiacym na astmę.

Jak wiemy nie od dziś, Apple mocno rozwija technologie związane z monitorowaniem stanu zdrowia użytkownika.

Apple Watch Series 4 pozwala na wykonanie EKG bez konieczności użycia dodatkowego sprzętu, wykrywa migotanie przedsionków serca, czy też upadek użytkownika.

System iOS ma wbudowaną aplikację Zdrowie, która agreguje dane na temat aktywności fizycznej, pomiaru pulsu czy EKG.

W ostatnim czasie Apple nabyło też kilka innych firm związanych z tematyką zdrowia, jak chociażby Beddit, producenta sensorów do monitorowania snu.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: