Jony Ive odchodzi z Apple, ale… nadal będzie współpracował z firmą z Cupertino

Tomek Czech   27 czerwca 2019

Apple poinformowało właśnie, że Jony Ive, wieloletni szef działu dizajnu, odchodzi z firmy. Jednak nie przestanie pracować dla Apple – zakłada własną firmę projektową LoveFrom, której jednym z głównych klientów ma być gigant z Cupertino.

berrolia

Tim Cook powiedział w oświadczeniu, że Apple będzie nadal „korzystało z talentu Ive’a” przy „wyjątkowych projektach”. „Mam nadzieję, że jeszcze przez wiele lat” – dodał.

Jony Ive potwierdził to w wywiadzie dla The Financial Times: „O ile nie będę pracownikiem Apple, nadal będę bardzo zaangażowany w projekty tej firmy. Mam nadzieję, że jeszcze przez wiele, wiele lat”.

Dział dizajnu będą teraz prowadzili Evans Hankey i Alan Dye, którzy odgrywali w nim czołowe role od wielu lat. Ich bezpośrednim przełożonym będzie Jeff Williams, dyrektor ds. operacyjnych, który m.in. nadzorował projekt tworzenia Apple Watcha.

Jony Ive był szefem działu dizajnu Apple od 1996 r.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: