Z wizytą w specjalistycznym salonie Denon Store – (foto)relacja

Mateusz Majewski   21 września 2019

Nie od dziś wiadomo, że wielu fanów sprzętu Apple to również wielcy fani muzyki, tak, jak legendarny założyciel firmy z Cupertino – Steve Jobs. iPhone’y, iPady i Maki grają coraz lepiej, ale dla prawdziwych miłośników dobrego brzmienia to oczywiście wciąż zabawki. Dlatego od dłuższego czasu współpracujemy ze specjalistycznymi salonami Denon Store – żeby wspólnie z ich ekspertami polecać Wam najciekawsze sprzęty audio, jakie pojawiają się na rynku. Zazwyczaj odsyłamy Was na internetową stronę salonydenon.pl, ale tym razem wybraliśmy się na wizytę do jednego ze stacjonarnych salonów.

berrolia

Salony Denon Store

Odwiedziliśmy odświeżony, zaprojektowany na nowo salon Denon Store w warszawskiej Galerii Mokotów. Galerii, która spośród stołecznych centrów handlowych wyróżnia się ofertą sklepów szerszą o kilka prestiżowych pozycji.

Podstawą oferty Denon Store są oczywiście produkty marki Denon, ale sprzedawane są tam również akcesoria i sprzęt audio wielu innych, starannie wyselekcjonowanych producentów, jak Marantz, Focal, Bang & Olufsen, Wilson, Sonos, Dali, Polk czy Sonus Faber.

To, co zaskoczyło mnie w mokotowskim salonie, to ogromna ilość prezentowanych głośników i amplitunerów. Ciężko było mi skupić wzrok na jednym urządzeniu. Ale jak się później okazało, ma to swój cel, ponieważ wszystkie wystawione w salonie produkty (z rożnych półek cenowych) to całkowicie funkcjonalne i gotowe do odsłuchu sprzęty. W salonie znajdziemy specjalne miejsca z fotelami, na których każdy klient może wygodnie posłuchać zestawów wartych nawet kilkaset tysięcy złotych. 

Urządzenia, które szczególnie zwróciły moją uwagę, to designerskie (jak to zwykle bywa u Bang & Olufsen) BeoSound 1 i 2 oraz dwie (piękne!) kolumny Sonus Faber Serafino Tradition.

Głośniki od B&O to, z przymrużeniem oka, droższa konkurencja dla HomePoda. Dzięki specjalnej konstrukcji oferują wypełniający całe pomieszczenie dźwięk 360°. Posiadają Google Assistant, wbudowaną obsługę usług streamingowych, wspierają AirPlay i na dodatek nie potrzebują zewnętrznego źródła energii dzięki wbudowanym akumulatorom.

Kolumny Sonus Faber to z kolei sprzęt najwyższej klasy, z legendarnymi już nóżkami antywibracyjnymi i zaawansowanym systemem wielu głośników. Sprawiają wrażenie produktu, który nie jest wydatkiem, a inwestycją. 

Ale muzyki na takim sprzęcie nie można słuchać w przypadkowym miejscu. Dlatego większość salonów Denon Store posiada profesjonalnie przygotowane sale odsłuchowe, pozwalające na przetestowanie na własnej skórze różnego rodzaju urządzeń. Zresztą nie tylko audio, ale też video.

W salonie nie spotkałem pracowników, których rola ogranicza się do wciśnięcia play na życzenie klienta i ewentualnym przyjęciu opłaty. Spotkałem prawdziwych pasjonatów, którzy przez ponad dwie godziny w szczegółach opowiadali mi o każdym sprzęciem, obok którego stanęliśmy. I to jak opowiadali –  z prawdziwą ekscytacją, popisując się ogromną wiedzą.

To nie jest zwykła obsługa sklepu – to po prostu specjaliści, którzy oferują profesjonalne doradztwo przy wyborze sprzętu. Ale ostrzegam, że na doradztwie się nie kończy – to, w jaki sposób oni opowiadają o sprzętach powoduje, że ma się ochotę wydać ostatni grosz, żeby tylko zabrać te wszystkie kolumny, wzmacniacze, głośniki czy słuchawki do domu i jak najszybciej puścić na nich ulubioną muzykę.

Na pytanie, czy tak jest w każdym salonie odpowiedzieli: “Tak, innych osób po prostu nie zatrudniają”.

I chociaż mówimy o fizycznym sklepie w środku galerii handlowej, działalność Denon Store nie ogranicza się jedynie do sprzedaży i doradztwa na miejscu. Jak dowiedziałem się od pracowników, częstym scenariuszem w ich pracy jest dojazd ze sprzętem do klienta i poprawna konfiguracja/kalibracja w mieszkaniu kupującego (wcześniej mogą też przeprowadzić wizję lokalną i przygotować projektu instalacji dla dedykowanego pomieszczenia).

Bardzo doceniam takie podejście, bo ostatecznie, jako klienci, dostajemy produkt kompletny: świetne doradztwo z osobistym podejściem do wyboru sprzętu, możliwość odsłuchu przed zakupem, a także jego profesjonalny rozkład i ustawienie w miejscu docelowym.

W mojej ocenie proces ten jest bardzo ważny, bo dobór odpowiedniego audio to kwestia bardzo subiektywna, a nie sprawdzimy tego przez internet, inaczej też będzie brzmiał w salonie, a inaczej w naszym mieszkaniu.

Przed wizytą kila razy natknąłem się na taki opis salonów Denon Store na ich stronie:

Jesteś miłośnikiem doskonałego dźwięku w najbardziej luksusowym wydaniu? Denon Store, to miejsce pełne luksusowego brzmienia, szlachetnych materiałów i eleganckich form, gdzie każdy koneser dźwięku najwyższej jakości znajdzie coś dla siebie.

Przyznam szczerze, że podchodziłem do niego dość obojętnie, jako do tekstu przygotowanego po prostu przez marketingowca. Ale po wizycie w mokotowskim salonie jestem przekonany, że napisał to ktoś, kto tam był i po prostu opisał to, co zobaczył.

Salony Denon Store znajdziecie w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Dokładne lokalizacje sprawdzicie tutaj.

A jeśli nie macie możliwości wybrać się do stacjonarnego salonu, możecie odwiedzić stronę salonydenon.pl.

***

Artykuł powstał we współpracy z siecią specjalistycznych salonów audio-video Denon Store.

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję.Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: